Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka PL
Pudełko wymiary
14 x 19 x 7 cm
14 x 19 x 7 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.76
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
Rozbudowa miasta (City Building)
Dodatek do gry (Expansion for Base-game)
Średniowiecze (Medieval)
Ocena na BGG
6.76/10 na 1151 głosy
Nazwa oryginalna
Carcassonne: Count, King & Robber
Mechaniki
Kontrola obszarów (Area Control / Area Influence)
Rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Autor
Klaus-Jürgen Wrede
Pudełko zawiera
*1 drewniany pionek hrabiego
*12 płytek terenu
*12 płytek rzeki
*1 płytka króla
*1 płytka barona rabusiów
*5 nowych płytek terenu
*5 płytek siedziby kultu
*Instrukcja
Jest to dodatek do serii Carcassonne

Opis

Niech żyje król!

Oto spokojnie żyjące miasto Carcassonne doczekało się prawnego władcy, rzezimieszki swojego barona, a dzielnice hrabiego. Przez zielone, urodzajne pola krainy popłynie sielankowa rzeka, a fani gry planszowej, będą mogli zdobyć jeszcze więcej punktów!

Carcassonne: Hrabia, król i rzeka, to szósty z kolei dodatek, wnoszący poza nowymi kafelkami unikalne zasady dla koronowanych głów. Rozpoczynając rozgrywkę mamy do wyboru czy skorzystamy z płytki startowej, czy może urozmaicimy grę rozkładając najpierw rzekę lub główne miasto. W każdym przypadku, kolejno dokładamy płytki, aż ukończony zostanie cały projekt (miasto hrabiego zostanie zamknięte, a rzeka popłynie do jeziorka). Gracze dowolnie mogą umieszczać na planszy swoje pionki zgodnie ze standardowymi zasadami. „Carcassonne: Hrabia, król i rzeka” wprowadza do gry troszeczkę dobroczynności (która oczywiście owocuje punktami później). Za każdym razem gdy do planszy dołożymy kafelek, a nie położymy na nim pionka, możemy go w zamian umieścić w mieście hrabiego, gdzie ten doceni pomocnika. Król i baron rabusiów to żetony przechodnie, przyznawane za zbudowanie albo największego miasta, lub traktu.

Carcassonne: Hrabia, król i rzeka nie komplikuje bardzo zasad. Wprowadza kilka kosmetycznych smaczków- jak niecodzienny początek rozgrywki- miasto czy rzeka. Oferuje też nowe sposoby zdobywania punktów przez zdobycie uznania króla lub barona rabusiów. Warto zaznaczyć, że „Carcassonne: Hrabia, król i rzeka” to tak naprawdę 4 małe rozszerzenia wydane na życzenie fanów.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-06-21 14:57:54