Avalon: Rycerze Króla Artura
Pudełko wymiary
11 x 18.5 x 3.5 cm
11 x 18.5 x 3.5 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
7.52
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
fantasy (Fantasy)
średniowiecze (Medieval)
negocjacyjna (Negotiation)
imprezowa (Party Game)
szpiegostwo (Spies/Secret Agents)
Pozycja na BGG
206
Ocena na BGG
7.52/10 na 33642 głosy
Nazwa oryginalna
The Resistance: Avalon
Mechaniki
--------- (Finale Ending)
--------- (Hidden Roles)
--------- (Roles with Asymmetric Information)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
partnerstwo (Team-Based Game)
--------- (Traitor Game)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 5 do 10 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2019
Autor
Don Eskridge
Nazwa oryginalna
The Resistance: Avalon
Ocena na BGG
7.56
Pozycja na BGG
159
Poziom trudności
1.76 na 5
Pudełko zawiera
*14 kart postaci
*20 kart głosowania
*10 kart misji
*9 kart Lancelota
*1 karta Pani Jeziora
*15 żetonów
*3 plansze misji

Opis

Legendarny Władca Wysp Brytyjskich- król Artur- zbiera drużynę, by wypełnić heroiczne misje!

I nie sposób odróżnić lojalnych wobec króla rycerzy od zdrajców- podobno wśród nas są poplecznicy Mordreda, którzy nie tylko będą sabotować powodzenia misji, ale także czają się na życie osobistego doradcy Artura- czarodzieja Merlina! Szlachetni Rycerze, nie dajmy się omotać Mordredowi, pomóżmy królowi w zadaniach!

„Avalon- Rycerze Króla Artura” jest klimatyczną grą karcianą, opartą przede wszystkim o interpersonalne zdolności graczy, zmysł obserwacji i dedukcji. Wszyscy uczestnicy (których liczba musi wynieść od 5 do 10) wcielają się w rycerzy króla Artura i będą wykonywać misję zlecone przez władcę. Rozgrywkę rozpoczynamy od wylosowania karty tożsamości, która jest ściśle tajna, nie można z nikim rozmawiać na temat tego co karta zawiera, jaki ma kolor, ani o wyglądzie postaci! Dzięki niej wiemy do której frakcji należymy- do rycerzy króla, czy do popleczników Mordreda. Kiedy wiemy do jakiego obozu należymy, dowolnym sposobem ustalamy, kto jest pierwszym przywódcą. Ustala on od jakiej misji zaczniemy. Następnie proponuje on skład drużyny, która wypełni zadanie. Wszyscy gracze używając kart głosowania wyrażają swoją opinie na ten temat. Każdy ma do wyboru „ZA”- popierając wybór drużyny, lub „PRZECIW” jeśli ma jakieś obiekcje co do składu. Karty głosowania wybrane przez graczy zbiera się i tasuje (by nie było wiadomo czyja karta należy do kogo) i ujawnia wynik. Jeśli większość kart jest „PRZECIW”, skład zostaje rozwiązany, a przywódcą staje się następna osoba. Akcje powtarza się, aż skład drużyny zaproponowanej przez przywódcę zostanie zaakceptowany przez większość (Uwaga! Jeśli za piątym razem będzie więcej głosów „PRZECIW” zwyciężają agenci MORDREDA!). Co się dzieje gdy więcej jest „ZA”? Przywódca rozdaje karty misji członkom zespołu wysłanego na misję. Oni muszą zdecydować czy oddać przywódcy kartę „SUKCES” czy „PORAŻKA”- z zastrzeżeniem, że tylko poplecznicy Mordreda mogą sabotować misję. Jeśli karty są oddane, przywódca je tasuje i obwieszcza wszystkim wynik. Na planszy misji, zaznacza czy misja jest zaliczona, czy wystąpiła jakaś „PORAŻKA”. Gra toczy się do momentu aż któraś ze stron zakończy trzy z pięciu misji zgodnie ze swoim planem.

Uważnie obserwuj wszystkich- nawet najbliższych przyjaciół, bo może się okazać, że to oni sabotują Twoje wysiłki! Nie wysuwaj pochopnych wniosków by nie oskarżać lojalnych rycerzy króla, rozważnie argumentuj swoje racje, podejmuj mądre wybory i broń się przed atakami na swoją osobę. „Avalon- Rycerze Króla Artura” jest fantastyczną przygodą dla większej ilości osób. Małe, poręczne pudełeczko i brak dużej planszy pozwalają rozegrać partyjkę gry nawet podczas podróży! Gra może być naprawdę różnorodna- wybieraj warianty w zależności od umiejętności graczy, wprowadzaj nowe postacie przechylające szale zwycięstwa na stronę Rycerzy Króla, bądź Mordreda, proś Panią Jeziora by sprawdzała lojalność zawodników… Przeżyj własną przygodę w Camelot z „Avalon- Rycerzami Króla Artura”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Standard
  Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Standard
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Light
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Light
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-05-21 11:35:26
Avalon: Rycerze Króla Artura, Avalon - Rycerze Króla Artura