Republic Of Rome
Ocena
7.54
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
starożytność (Ancient)
negocjacyjna (Negotiation)
polityczna (Political)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
688
Ocena na BGG
7.54/10 na 4191 głosy
Nazwa oryginalna
The Republic of Rome
Mechaniki
--------- (Auction: Once Around)
przekupstwo (Bribery)
--------- (Critical Hits and Failures)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Events)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Income)
--------- (Negotiation)
--------- (Ownership)
--------- (Semi-Cooperative Game)
symulacje (Simulation)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
głosowanie (Voting)

Opis

Długo oczekiwana, reedycja klasycznej gry o starożytnym Rzymie. Nowe wydanie zawiera poprawione zasady, zupełnie nową, fantastyczną szatę graficzną i wysoką, typową dla Valley Games jakość komponentów.

Republic of Rome to gra pełna wielkiej polityki, intryg, rywalizacji i kooperacji w obliczu wspólnych zagrożeń. Przed wami wyjątkowa symulacja politycznych rozgrywek w Senacie Rzymu na przestrzeni 250 lat czasów Republiki (począwszy od czasu I wojny punickiej w 264 roku p.n.e.).

 Gracze, kierując stronnictwami politycznymi w Senacie Republiki muszą w umiejętny sposób łączyć dbanie o własne cele i korzyści, ze wspólnymi działaniami dla dobra państwa (lub przynajmniej dla jak najmniejszej szkody). Budowanie politycznych wpływów, tłumienie powstań, korupcja i krwawe zamachy, wszystko w wielkiej rywalizacji o władzę, której towarzyszy widmo upadku państwa. Gdy w pogoni za władzą gracze nie zadbają dostatecznie o bezpieczeństwo i zadowolenie mieszkańców, lud powstanie przeciw nieudolnemu Senatowi i przegrają wszyscy! 

 Najważniesze wydarzenia, mające wpływ na losy Republiki pojawiają się w grze w formie odkrywanych z odpowiedniej talii kart. Historia Republiki podzielona tu została na trzy okresy, z których każdy reprezentowany jest przez talię innego koloru. Można prowadzić rozgrywkę w wybranym okresie lub odbyć fantastyczną podróż poprzez wszystkie: począwszy od okresu wojen punickich, poprzez czasy rozrastania się państwa rzymskiego, skończywszy na wydarzeniach bezpośrednio poprzedzających narodziny Imperium Romanum.

 


Podstawowe informacje:

Wydawnictwo: Valley Games, Inc.
Liczba graczy: 1-6 osób
Czas gry: 180-300 min
Wiek: od 14 lat
Wydanie: angielskie
Instrukcja: angielskaNagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-07-02 09:54:47