Maskarada (Mascarade)
Pudełko wymiary
10 x 19.5 x 4 cm
10 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 13 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2013
Rok wydania
2017
Autor
Bruno Faidutti
Pudełko zawiera
*13 kart postaci
*1 pusta karta postaci
*1 plansza Sądu
*złote monety (na sumę 196)
*5 pomoc
*14 znaczników postaci, włączając jeden pusty
Jest to samodzielna gra do serii Maskarada

Opis

Wielki bal na sto par!

Przepych fantazyjnych ozdób i tłum ludzi! Oto klimat gry „Maskarada”! Chociaż w naszej epoce umarły już prawdziwe bale maskowe i nikt na serio nie traktuje przebierańców, z tą małą grą imprezową poczujesz urok barokowych zabaw u króla.

„Maskarada” jest grą blefu i dedukcji dla 2 do 13 osób. Rozpoczynając partię każdy z uczestników otrzymuje Kartę Tożsamości, określającą jaką rolę odgrywa na balu, oraz 3 monety. Celem gry jest zdobycie bogactwa w wysokości 13 monet. Jeśli w jakimkolwiek momencie ktoś ogłosi, że warunek spełnił, gra się kończy. Jak to zrobić? Każda postać ma swoje specjalne zdolności np. Król zyskuje 3 monety z banku, Królowa dwie, Wiedźma może się zamienić na monety z innym graczem itp. W pierwszej rundzie, mamy chwilę gdy każdy ma swoją Tożsamość odsłoniętą, w celu jej zapamiętania. Następnie karty zagrywamy i rozpoczyna się „Maskarada”! W pierwszych 4 rundach mamy dostępną jedną akcję- Wymiana. Polega ona na zabraniu swojej postaci oraz karty Tożsamości innego gracza i pomieszaniu ich pod stołem. Tylko my będziemy wiedzieć jaką kartę daliśmy komu! Jeśli zostaną wykonane 4 Wymiany, dochodzą dwie nowe akcje- Ogłoszenie, lub Podejrzenie. Pierwsza polega na obwieszczeniu gracza, którego tura przypadła np. „Jestem Królem” i wykonaniu akcji króla. Jeśli zjawi się inny gracz (albo kilku!) który uważa się za króla wszyscy odsłaniają karty. Prawdziwy król wykonuje akcje, a podszywacze płacą karę. Podejrzenie to bezpieczna akcja pozwalająca sprawdzić co za rola przypadła nam po wszystkich Wymianach.

Bardzo ładnie wydana gra imprezowa o prostych zasadach! Podejrzenia i blef! Dedukcja i świetna zabawa! „Maskarada” to ciekawa propozycja na każdą imprezę! Weź udział w balu i przywdziewaj najróżniejsze maski, przebieraj się i zmieniaj role! Kantuj tak, by zyskać jak najwięcej monet! „Maskarada” jest wartą rozegrania propozycją, tym bardziej, że dostępny jest dodatek- nowe postaci, nowe intrygi, nowe twarze (a może zwykłe maski?)!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa 100 sztuk
    Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa 100 sztuk
    liczba sztuk: 1
  • Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa Premium 100 sztuk
    Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa Premium 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-07-25 14:57:19