Ognisty Podmuch
Pudełko wymiary
23 x 32 x 7 cm
23 x 32 x 7 cm
Waga około
1 kg
Ocena
7.16
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
przygodowa (Adventure)
Pozycja na BGG
469
Ocena na BGG
7.16/10 na 24166 głosy
Nazwa oryginalna
Flash Point: Fire Rescue
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
sieć ruchu (Grid Movement)
transport (Pick-up and Deliver)
symulacje (Simulation)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
--------- (Square Grid)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2013
Autor
Kevin Lanzing
Pudełko zawiera
*dwustronna plansza
*6 plastikowych strażaków
*33 żetony Zagrożenie
*18 żetonów POI
*24 znaczniki zniszczeń
*3 żetony Pojazdy
*62 inne żetony
*6 kart graczy
*8 kart specjalistów
*6 kart pomocy
*2 kostki
*Instrukcja

Opis

Polska edycja gry Flash Point!

„Do wszystkich jednostek! Pełna mobilizacja! Pożar w budynku mieszkalnym!”. Krótkie wezwanie i odważni gracze mogą podjąć próbę uratowania cywilów z pomieszczeń trawionych przez niebezpieczny żywioł! Do roboty!

„Ognisty Podmuch” to emocjonująca gra kooperacyjna w której stawką jest ludzkie życie. Od dwóch do sześciu osób wcieli się w niej w strażaków, którzy współpracując będą wynosili mieszkańców z płonącego domu. Grę rozpoczynamy od ustawienia na planszy żetonów Ognia, oraz POI (czyli Punktów Zainteresowania). Miejsca położenia żetonów dyktuje nam rzut kostkami- sześciościenna kość daje nam jedną współrzędną, natomiast ośmiościenna drugą. Kiedy Ogień i POI znajdują się na planszy gracze umieszczają pionki swoich strażaków w dowolnym miejscu przy krawędzi planszy. Rozpoczynamy! Tura uczestnika składa się z akcji, której wykonanie kosztuje nas określoną ilość Punktów Akcji (PA), z czego każdy startuje z pulą 4 PA. Oto przykładowy ruch strażaka: otwiera drzwi do budynku (-1PA), wchodzi do pierwszego pomieszczenia (-1PA), gasi napotkany ogień (-2PA). W sumie wykorzystał całą pulę, więc teraz tura kolejnego gracza. Uwaga! Punkty Akcji się kumulują, czyli te niewykorzystane przechodzą na następną turę. Nie ma co zwlekać! Jak najszybciej musimy się dostać do wszystkich punktów zainteresowania by sprawdzić czy aby nie znajduje się tam osoba potrzebująca pomocy (odwrócenie żetonu POI nie kosztuje PA, dzieje się to automatycznie). Wyniesienie ofiary kosztuje 2 PA, a żeby wygrać musimy znaleźć i wynieść 7 osób. Szybki i zgrany zespół „Ognistego Podmuchu” sobie z tym poradzi! Mimo tego, że ogień się rozprzestrzenia- pod koniec fazy akcji, rzucamy kostkami by sprawdzić gdzie pożar postępuje, czy pojawiło się nowe ognisko albo nastąpił wybuch.

„Ognisty Podmuch” to brawurowa gra akcji, zapewniająca gorące 45 minut rozrywki. Ogromnym plusem jest wiele wariantów gry- od podstawowych, dla całej rodziny, po skomplikowane- dla weteranów i prawdziwych bohaterów. Wraz ze wzrostem trudności gry dochodzą dodatkowe opcje, takie jak wyspecjalizowani strażacy, materiały łatwopalne i wozy strażackie. Przeżyj niesamowitą przygodę i ocal mieszkańców płonącego domu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-08-27 22:21:08