nieKto kogo - czyli łańcuch pokarmowy
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
5.45
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
edukacyjna (Educational)
środowisko naturalne (Environmental)
Pozycja na BGG
23093
Ocena na BGG
5.45/10 na 158 głosy
Nazwa oryginalna
Food Chain
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2009
Rok wydania
2013
Autor
Meelis Looveer
Nazwa oryginalna
Food Chain
Ocena na BGG
5.48
Pozycja na BGG
18545
Poziom trudności
1.25 na 5
Pudełko zawiera
*52 karty
*16 znaczników
*instrukcja

Opis

Dynamiczny zastrzyk edukacyjny!

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to prosta i szybka edukacyjna gra karciana, o lekkim zabarwieniu strategicznym. Celem osób biorących udział w zabawie jest zebranie jak najwięcej punktów zwycięstwa, poprzez sprytne manipulowanie kartami na ręku. Gotów na przygodę na łonie natury?

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to gra dla 2 do 4 graczy, w wieku co najmniej 8 lat. Rozpoczynając rozgrywkę zbieramy wszystkie znaczniki w swoim kolorze i dobieramy pięć kart. Start! Na środku stołu pojawiają się losowo odsłonięte karty- to na nie (ale nie tylko) będziemy polować. „Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” przebiega w turach, wykonywanych naprzemiennie przez wszystkich graczy. Każdy może podjąć się w niej jednej z pięciu akcji. Pierwszą z nich jest wyłożenie drapieżnika z ręki na stół- wtedy kładziemy znacznik na karcie, którą chcielibyśmy „upolować”. Akcja „Jedzenia” pozwala nam zgarnąć kartę ze stołu, jeśli wcześniej na nią polowaliśmy i nasz drapieżnik nie został zaatakowany przez innych graczy. „Wycofanie” pozwala odłożyć drapieżnika na stos kart odrzuconych- bez ryzyka, że nasza karta zostanie zjedzona przez przeciwników. „Zamiana” pozwala podmienić karty ze stołu na karty „z ręki”, a „Oddanie” pozwala odrzucić kartę z ręki i dobrać jedną ze stosu kart wspólnych. Proste? No nie za bardzo, w lesie czai się wielu drapieżników! Możemy wyjść na łowy, ale kto wie, czy wrócimy do naszej norki! „Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” wygrywa osoba, która „zjadła” największą ilość kart. Gra kończy się w momencie wyczerpania talii dobierania.

„Kto kogo? Czyli Łańcuch Pokarmowy” to spory walor edukacyjny, przemycony w emocjonującej i dynamicznej grze karcianej. Proste zasady sprawiają, że szybko można wprowadzić nowych uczestników i próbować swoich sił z coraz to nowymi drapieżnikami!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-08-28 21:21:42