Zombi!
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
4.49
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
zombie (Zombies)
Pozycja na BGG
25870
Ocena na BGG
4.49/10 na 164 głosy
Nazwa oryginalna
Zombie! Run for Your Lives!
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 3 do 7 osób
Czas gry
od 15 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2013
Autor
Danila Goryunov
Pudełko zawiera
*63 karty
*instrukcja

Opis

Grę na śmierć i życie!

„G3” proponuje nam tym razem grę na śmierć i życie! Oto jak w zabawny sposób przenieść i odzwierciedlić w karciance nieprzerwaną inwazję żywych trupów- oto imprezowa wersja konfliktu zmarłych z żywymi- „Zombi!”

Od 3 do 7 śmiałków zasiada przy stole by zmierzyć się z prawdziwym koszmarem oraz świadomością, że tylko jeden z nich wyjdzie z tej apokalipsy żywym (reszta wyjdzie martwym ). Tasujemy talię i kładziemy ją na środku a gracze dobierają po 4 karty. Rozgrywkę w „Zombi!” rozpoczyna osoba która ostatnio widziała jakiś horror w TV (pierwszeństwo ma osoba z filmem o zombie). Tura gracza polega na dobraniu jednej karty i wyłożeniu jakiejś z ręki przed sobą, bądź innym uczestnikiem zabawy. Talia zawiera karty przedmiotów (białe) i karty żywych trupów- przed sobą możemy położyć przedmiot, a przed innym graczem zombie. Karty z tym symbolem, ale innym kolorem się kasują i trafiają na stos kart odrzuconych. Ważne jest też to, że przed jednym graczem nie może leżeć ten sam symbol tego samego koloru (czyli np. nie można położyć przed sobą dwóch pił mechanicznych). Jeśli w jakimkolwiek momencie przed graczem pojawi się 5 odkrytych kart Zombie, staje się on żywym trupem- odkłada swoje karty, ale nie odpada z rozgrywki, jego tura będzie wyglądała inaczej. Jeśli przyjdzie kolej na gracza „Zombi!” ciągnie on wierzchnią kartę z talii i dokłada dowolnemu graczowi (bez względu na to co to jest- przedmiot, czy martwiak). Oczywiście jeśli karta się powtarza u innych graczy, odkłada ją i losuje kolejną, aż będzie mógł ją gdzieś dostawić. Łatwiej mu będzie w ten sposób „zjeść” innych graczy. Jak być martwym to razem!

Apokalipsa „Zombi!” dotknęła świat! Spróbuj ocalić własne życie… lub pozbawić go innych! Nic tak nie smakuje, jak noga żywego przyjaciela! Pełna pomysłowych rysunków karcianka w klimacie zombie jest zarówno przyjemnym wstępem do nocnego maratonu horrorów, jak i wesołą przerwą między filmami. Dobrze się sprawdza na zakończenie, już nad ranem, kiedy po nieprzespanej nocy wszyscy przypominają „Zombi!”…

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-08-28 21:31:49