nieShinobi
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
6.01
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
średniowiecze (Medieval)
szpiegostwo (Spies/Secret Agents)
Pozycja na BGG
12410
Ocena na BGG
6.01/10 na 221 głosy
Nazwa oryginalna
Shinobi: War of Clans
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2021
Autor
Danila Goryunov
Nazwa oryginalna
Shinobi: War of Clans
Ocena na BGG
6.05
Pozycja na BGG
10047
Poziom trudności
1.44 na 5
Pudełko zawiera
*63 karty
*instrukcja

Opis

Prosta gra karciana o Japonii!

Shinobi to strategiczna przygoda dla 3 do 5 graczy, w której wcielamy się w tajnych agentów różnych klanów. Naszym celem będzie zjednoczenie Kraju Kwitnącej Wiśni pod jednym sztandarem. Jakim? Oczywiście jedynym słusznym- sztandarem naszego klanu!

Shinobi rozpoczynamy od wręczenia każdemu uczestnikowi czerwonej karty. Określa ona klan, któremu służymy (treść tej karty jest tajna do końca rozgrywki!). Jeśli uczestników jest mniej niż 5, nieużywane karty klanów (bez podglądania!) odkładamy do pudełka. Przetasowaną talię niebieską umieszczamy na środku i rozdajemy każdemu po 4 karty. Rozpoczynamy Shinobi! Obszar przed graczem jest nazywany „prowincją”. W swojej turze uczestnik musi wykonać trzy akcję-rozkazy. Pierwszy polega na wyłożeniu karty dowolnego wojownika klanowego na prowincję (tylko nie na swoją!). Drugi rozkaz pozwala zagrać kartę na własną prowincję lub przesunąć kartę z jednej prowincji do drugiej. Ostatnią akcją jest rozkaz ataku. Wybieramy armię (karty tego samego klanu) ze swojej prowincji i najeżdżamy prowincję innego gracza. Siłą armii jest liczba kart w jej stosiku. Przegrane wojsko ponosi straty- jedną kartę danego klanu odkłada się do pudełka. Gra toczy się do wyczerpania talii niebieskiej. Na koniec pokazujemy karty klanów i liczymy odpowiednie oddziały. Wygrywa osoba z najbardziej liczną armią!

Mała i poręczna gra strategiczna! Shinobi ma proste zasady, więc wtajemniczenie nowych graczy nie jest trudne i zajmuje zaledwie 5 minut. Piękne grafiki ułatwiają wczucie się w tajnego agenta, a płynnie działająca mechanika świetnie oddaje klanowe przepychanki. Zawalcz o Japonię i pokaż, że tylko pod silną ręką Twojego klanu kraj będzie najszczęśliwszy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-03 19:31:12