Gamedec
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
2.8 kg
Ocena
6.5
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
CDP.pl
Kategorie
przygodowa (Adventure)
na podstawie powieści (Novel-based)
science Fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
13271
Ocena na BGG
6.5/10 na 125 głosy
Nazwa oryginalna
Gamedec
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
odgrywanie postaci (Role Playing)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 70 do 80 min.
Edycja
1
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Martin Ann (Marcin Przybyłek), Jan Madejski
Pudełko zawiera
* plansza
* 10 pionków gamedeców
* 7 podstawek do pionków
* 10 kart gamedeców
* 72 żetony do oznaczania Umiejętności, Ran i Reputacji
* 140 żetonów Poszlak/Zobowiązań
* 24 Karty Ekwipunku
* 100 Kart Zadań
* 16 Kart Zleceń Korporacyjnych
* 30 żetonów Kredytów
* 14 Znaczników Lagów
* Znacznik Celu
* Znacznik Zagrożonej Korporacji
* Znacznik Rozpoczynającego Gracza
* 12 Kart Scenariuszy
* 10 Kart Terroru
* 7 Kart Finału
* 2 kostki sześcienne
* instrukcja

Opis

W drugiej połowie XXII wieku doszło do paradoksu: rzeczywistość, czyli normalny reistyczny świat, przestała być tak nazywana. Zyskała miano „Realium”, jakby była tylko jedną z licznych propozycji oferowanych przez Sieć.

Mimo globalnego technologicznego rozmachu człowiek stracił panowanie nad planetą: jego wrogiem stał się agresywny ekosystem. Niebezpieczna stała się flora, fauna i klimat. Ludzie schronili się w miastach-klatkach: gigantycznych megapoliach utrzymujących stabilny klimat dzięki potężnym barierom grawitacyjnym. Ciągi komunikacyjne poza miastami i obszary turystyczne są ogradzane barierami ABB (Anti Bios Barriers). Przebywanie poza nimi jest skrajnie niebezpieczne i mogą tam wkraczać tylko wyspecjalizowane oddziały Out-Rangers.

Nikogo to jednak nie martwi, bo prawdziwe życie zdaje się kwitnąć poza Realium...

Światy wirtualne osiągnęły wysoki poziom skomplikowania technologicznego i społecznego. Są tysiące gier, wirtualnych przestrzeni o zróżnicowanej stylistyce i klimacie, w których ludzie chętnie spędzają wolne chwile. W Sieci przybywa także osób, dla których Światy Sensoryczne są prawdziwym domem, w wyniku wyboru lub przymusu - to zoeneci. Ich jedynymi łącznikami ze światem organików są mózgi zawieszone w netombach lub ciała sztucznie utrzymywane przy życiu. Wirtualia zamieszkują też rzesze diginetów, czyli skomplikowanych sztucznych inteligencji, których świadomości zapisane są w syntetycznych mózgach. Chociaż ich psychiki zostały stworzone przez człowieka, formalnie i praktycznie cyfrowi ludzie nie różnią się niczym od zoenetów.

Cień na tę cyfrową utopię rzuca seria awarii - z początku zróżnicowanych i pozornie niepowiązanych ze sobą, z czasem jednak przyjmujących bardziej globalny charakter. Korporacyjni i rządowi specjaliści podejrzewają, że anomalie są efektem działań zorganizowanej grupy hakerów. Kto za nią stoi?

Na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć Gamedecy - specjaliści od wirtualnych tajemnic. Każdy z nich ma inną motywację i własne metody działania, jednak podczas śledztwa ich drogi z pewnością się złączą. Czy będą w stanie rozwiązać zagadkę i powstrzymać cyfrowych terrorystów, zanim Sieć zostanie sparaliżowana?

Gamedec to planszowa gra przygodowa osadzona w cyberpunkowym świecie wykreowanym przez pisarza science-fiction - Martina Ann* w sadze „Gamedec”. Gracze wcielają się w gamedeców – detektywów prowadzących śledztwa w wirtualnych światach: Deep Past World, Crying Guns, Dream Space i innych. Rozgrywka skupia się na walce ze wspólnym zagrożeniem, jednak każdy z gamedeców pracuje na własną rękę – detektywi mogą współpracować, wchodzić sobie w drogę lub uczestniczyć w całkowicie niezależnym wyścigu do zwycięstwa.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-04 11:20:16