Jurasik (Jurassik)
Pudełko wymiary
10 x 13 x 2 cm
10 x 13 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.86
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
Pozycja na BGG
15900
Ocena na BGG
5.86/10 na 147 głosy
Nazwa oryginalna
Jurassik
Mechaniki
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Edycja
1
Rok premiery
2011
Rok wydania
2011
Autor
Charles Chevallier
Pudełko zawiera
*55 kart ( w tym 1 karta początku wykopalisk, 22 karty akcji oraz 32 karty dinozaurów)
*Instrukcja

Opis

Mali Paleontolodzy, Wielkie Odkrycia!

Wydawnictwo Bard, funduje młodym fanom dinozaurów spełnienie marzeń! „Jurasik”, to gra karciana, przeznaczona dla dzieci w wieku (już!) 5 lat- i opowiada o tym, co fascynuje każde młode pokolenie. Stajemy się paleontologiem i poszukujemy kości dinozaurów na wykopaliskach… Czy jest coś o czym bardziej marzą pięcioletni chłopcy?

Zarówno przygotowanie jak i zasady w „Jurasik” są banalnie proste. Talie kart akcji (z odłożonymi do pudełka 7 kartami) i talię kart odkryć tasujemy ze sobą i układamy zakryte (stroną znaku zapytania ku górze) w prostokąt 6x8. Gotowi? Możemy zaczynać wykopaliska z „Jurasik”! Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów- oczywiście są one przyznawane za znaleziska. Jak robić wykopy? W swojej turze gracz wybiera jedną kartę graniczącą z krawędzią (w trakcie gry, karty znikają i krawędź wchodzi w głąb prostokąta). Odkrywa ją i wykonuje przypisaną karcie akcje. Jeśli to kość dinozaura, zabiera ją do siebie, jeśli kamień zostawia na miejscu- będzie on utrudniał dalsze wykopaliska. Inne karty akcji oferują na przykład kolejną turę, podbieranie lub zamienianie się na egzemplarze szkieletów z innymi naukowcami.

Połączenie banalnych zasad i grafik, dostosowanych do gustów najmłodszych, czyni z „Jurasik” grę idealną pod każdym względem. Poszukujemy szczątków wielkich, pradawnych jaszczurów, odkrywamy nowe szkielety, łączymy je w pary i ścigamy się z innymi naukowcami! Mnóstwo emocji- ekscytacja w ciągu poszukiwań, strach przed konkurencją i satysfakcja z odkryć- czego chcieć więcej w wieku pięciu lat?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-04 12:35:56