Kod Faraona
Pudełko wymiary
19 x 27.5 x 7 cm
19 x 27.5 x 7 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
5.99
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
kości (Dice)
edukacyjna (Educational)
matematyka (Math)
liczby (Number)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
13385
Ocena na BGG
5.99/10 na 271 głosy
Nazwa oryginalna
Pharaoh Code
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 10 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2011
Rok wydania
2013
Autor
Jung-Hun Lim
Pudełko zawiera
*plansza do gry
*48 kafelków
*klepsydra
*3 kości
*instrukcja

Opis

Czy jesteś w stanie złamać tajemniczy szyfr?

"Kod Faraona" to logiczna zabawa matematyczna, dla 2 do 6 graczy w wieku co najmniej 10 lat. Uczestnicy zabawy zostają postawieni przed trudnym zadaniem zdobycia skarbów egipskich piramid. Nie będzie to proste- skarby leżą tam od bardzo dawna, zatem szyfr który pozwoli się dostać do skarbca jest nie do złamania... a jednak! Zobaczy czy Wam się to uda! Bystry umysł i refleks na pewno sie przydadzą!

Przygotowując grę "Kod Faraona" piramidę-planszę układamy na środku- musi być dla wszystkich dobrze widoczna! Następnie z odpowiednich stosów kafelków uzupełniamy luki w piramidzie (Żetony przedstawiają liczby). Jesteśmy gotowi by złamać "Kod Faraona"! Aktywny gracz rzuca kostkami (ośmio-, dziesięcio- oraz dwunastościenną). Następnie z wyrzuconych wyników musi ułożyć działanie. Dozwolone jest dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Celem równania jest wynik z najbardziej punktowanego kafelka (czyt. tak musimy stworzyć działanie, by kafelek z najwyższego poziomu piramidy trafił do nas!). Następnie odwracamy klepsydrę i reszta uczestników zabawy próbuje tymi samymi wynikami z kostek zgarnąć jakiś kafelek dla siebie. Proste? "Kod Faraona" wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej Złotych Skarabeuszów (punktów, z rewersu żetonów).

Łamigłówka dla prawdziwych poszukiwaczy przygód! "Kod Faraona" to świetny sposób na spędzenie rodzinnie czasu- przy drobnej powtórce z matematyki! Możemy grać z rówieśnikami- dorzucając własne koski, lub wprowadzając trudniejsze działania- np. potęgowanie, lub z młodszymi dziećmi- usuwając jedną z kostek, bądź grając tylko na dodawanie i odejmowanie! Pogłówkuj i zdobądź najwięcej skarbów- "Kod Faraona" nie może być przecież tak trudny!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-05 15:00:11