Małe Foto Safari
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
5.75
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
Pozycja na BGG
18776
Ocena na BGG
5.75/10 na 99 głosy
Nazwa oryginalna
Kleine Fotosafari
Mechaniki
budowa schematów (Pattern Building)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2013
Autor
Tanja Triminek
Pudełko zawiera
*24 karty zwierząt
*48 kart fotografii
*instrukcja

Opis

Planszowe wyzwanie dla młodych fotografów!

„Małe Foto Safari” to przenośna gra od wydawnictwa G3, skierowana do najmłodszych fanów karcianek. Przenosi nas ona na afrykańskie stepy, gdzie spróbujemy uchwycić dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Do stołu zasiada od 2 do 4 graczy, w wieku co najmniej 6 lat. „Małe Foto Safari” wygrywa pierwszy fotograf, który zrobi zdjęcia dwóch, trzech, czterech i pięciu zwierząt. Karty przedstawiają 4 gatunki- zebry, słonie, żyrafy i lwy. Na początku rozgrywki odsłaniamy 12 losowo dobranych kart z widocznym jednym przedstawicielem Afryki. Resztę talii układamy na środku w stosie. Każdy dobiera kartę ze zdjęciem, które ma wykonać. Z racji, że zwierzęta często nie są ustawione jak na zdjęciu, gracze mają do dyspozycji 4 akcje. Pierwsza pozwala zamienić miejscami sąsiednie zwierzęta, druga wymienić jednego przedstawiciela „ze stosem”, trzecia zmienia zwierzę na szczycie stosu, a ostatnia podmienia wymaganą fotografię. Kombinujmy, przekręcajmy i ustawiajmy zwierzęta- zwycięzcą zostane tylko jedna osoba.

„Małe Foto Safari” to bardzo ładnie wydana gra ze zwierzętami! Zachwyci już sześciolatków, którzy sporo na niej zyskają- gra uczy kombinowania, podejmowania decyzji, ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Zabierz swoje dziecko na „Małe Foto Safari”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-05 15:09:14