Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.1 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Edycja
1
Autor
Michiel Justin, Elliott Hendriks
Pudełko zawiera
*plansza
*4 plansze graczy
*23 drewniane piony
*13 drewnianych znaczników
*75 kart znajomych
*88 kart dzieci
*7 kart przedsiębiorstw
*7 kart pałaców
*9 kart filantropii
*9 kart tytułów
*4 karty głowy rodziny
*15 kart misji
*23 karty złota
*1 karta pierwszego gracza
*15 kart wskazówek
*6 kart patronów
Jest to samodzielna gra do serii Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Opis

Rodzina jest najważniejsza!

„Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” to ekonomiczno-strategiczna gra planszowa w bardzo nietypowym klimacie. Gracze wcielają się w patronów rodzin i przewodnicząc jej przez trzy generacje, spróbują wprowadzić ją w kręgi władzy, utrzymać arystokratyczną linię krwi, oraz zbić majątek zapewniający dobrobyt przyszłym pokoleniom. Tutaj, będziemy aranżować małżeństwa, szukać dobrych partii dla naszych córek, organizować rodzinne przedsięwzięcia i walczyć o szlacheckie tytuły- wszystko w klimacie XVIII-wiecznej Francji!

Do gry „Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” potrzebujemy 2 do 4 osób (chociaż istnieje również wariant jednoosobowej rozgrywki!). Każdy otrzymuje swoją planszę gracza, znaczniki, piony swojego koloru, oraz kartę patriarchy/matriarchy swojej familii. W zależności od wybranego (wylosowanego) rodu otrzymujemy dobra początkowe- dochód, Karty Znajomych itp. Z puli kart, otrzymujemy Karty Patrona (są to misje, które musimy wykonać do końca trzeciej generacji- otrzymamy za nie pokaźną liczbę punktów!). Gdy wszyscy są gotowi, możemy rozpoczynać. „Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” trwa trzy generacje (łącznie 9 rund!). W każdej rundzie, gracze swoimi pionami oznaczają akcje, które chcieliby wykonać- jest ich naprawdę sporo od wzięcia pożyczki, przez budowy pałaców, filantropie, po zakupienie tytułu, małżeństwo i przyjmowanie kolejnych pokoleń. Całość gry, opiera się przede wszystkim na manipulowaniu Kartami Znajomych- to ich będziemy wżeniać w naszą rodzinę- tak by zyskać jak największe korzyści (najczęściej powiązane z Kartą Patrona). Pod koniec każdej generacji przeliczamy punkty Honoru za zebrane tytuły i rezydencję na punkty Zwycięstwa. Po trzecim podliczeniu kończymy grę, doliczając punkty za Karty Patrona i ogłaszamy zwycięzcę!

„Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” to nietypowe podejście do gier planszowych z gatunku ekonomii i strategii. Dzięki niej możemy poczuć się jak prawdziwa głowa rodu mająca wpływ na kolejne pokolenia. Dla dobra Familii możemy wyswatać już młode pokolenia- wręcz dzieci!- wszystko by zyskać dodatkowy prestiż. Mierzymy się z trudem wydania córek za mąż, rodzinnym interesem i dbamy o niesplamiony Honor. „Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy” to aż 75 kart małżonków z unikatowymi zdolnościami, 20 sekretnych misji, 9 tytułów, 9 zasług społecznych- wszystko daje nieskończenie wiele możliwości!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki FFG 44 x 68 mm 50 szt. - Mini European Red
  Koszulki FFG 44 x 68 mm 50 szt. - Mini European Red
  liczba sztuk: 6
 • Koszulki Rebel (44x68 mm) Mini European 100 sztuk
  Koszulki Rebel (44x68 mm) Mini European 100 sztuk
  liczba sztuk: 3
 • Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
  Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
  liczba sztuk: 3

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-09 15:06:03