Zagłada Atlantydy
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
5.92
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
starożytność (Ancient)
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
żeglarstwo (Nautical)
negocjacyjna (Negotiation)
Pozycja na BGG
19662
Ocena na BGG
5.92/10 na 52 głosy
Nazwa oryginalna
Zagłada Atlantydy
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
licytacja (Auction/Bidding)
zarządzanie ręką (Hand Management)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Edycja
1
Rok premiery
2011
Rok wydania
2011
Autor
Marcin Wełnicki
Pudełko zawiera
*instrukcja
*plansza
*80 kart Polityki
*10 kart Wydarzeń
*5 kart pomocniczych
*25 kart Specjalnych
*100 żetonów wpływów (po 20 w pięciu kolorach)
*10 żetonów neutralnych uchodźców
*10 znaczników graczy
*10 statków
*7 żetonów Stronnictw
*3 znaczniki Zagłady
*5 zasłonek

Opis

Opuść wyspę nim zatonie!

Robotnicy uwijali się w dokach niczym mrówki, z okien wieży Arystobanesa tak też zresztą wyglądali. Kadłuby statków pokrywały mozaiki rusztowań, olbrzymie dźwigi przenosiły duże elementy z barek, mniejsze wyładowywały powozy i zapełniały ładownie. Z obszarów miejskich ciągnął się długi korowód uciekinierów, szeroka, wielobarwna rzeka istnień. Filozof wiedział, że nie wszystkim uda się uciec. Ta ewakuacja przebiegała bez jakiegokolwiek planu, nie było żadnego harmonogramu, żadnych manifestów ładunku, żadnej listy pasażerów, nie przeprowadzono nawet publicznej loterii. Statki ładowano już podczas budowy, a czasem zdarzało się, że kapitan o wyjątkowo słabej woli opuszczał port, zanim konstrukcja jego okrętu została ukończona. Czasem wyrzucano pasażerów, żeby zrobić miejsce dla arystokratów i ich świt, czasem przeprowadzano niezapowiedziane kontrole i usuwano domniemanych dysydentów i sabotażystów. Arystobanes wygładził szaty. Dziś będzie przemawiał w Senacie na rzecz uchodźców z rodu Sapateńczyków. Miał nadzieję, że uda mu się przekonać zebranych. 

Zagłada Atlantydy to gra planszowa dla 2-5 graczy. W trakcie rozgrywki wcielasz się w przywódcę jednej z rodzin szlacheckich i próbujesz zapewnić swemu rodowi jak najwięcej miejsc na statkach ewakuacyjnych. 

Do jednego celu prowadzi wiele dróg. Może będziesz próbował manipulować innymi graczami i gromadzić atlantydzkie skarby? Może będziesz walczył samotnie, niwecząc postępy pozostałych graczy sabotażami i zdradami? Może dogadasz się z innymi i wspólnymi siłami spróbujecie ocalić wasze rody – ale pamiętaj, zwycięzca może być tylko jeden. 

W trakcie rozgrywki będziesz musiał zręcznie manipulować Senatem, zdobywać polityczne i techniczne przewagi (reprezentowane przez karty Wsparcia), przewidywać ruchy przeciwników i zawiązywać przymierza z istniejącymi na Atlantydzie Stronnictwami. Będziesz musiał uważać na zmienne nastroje panujące na wyspie (reprezentowane przez karty Wydarzeń) i rozsądnie lokować swoich uchodźców na różnych statkach. Ale uważaj! Spanikowani kapitanowie tylko czekają na byle pretekst, aby opuścić wyspę!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-10 14:58:27