Jungle Speed Safari
Pudełko wymiary
13.5 x 15 x 7.5 cm
13.5 x 15 x 7.5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.1
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
8922
Ocena na BGG
6.1/10 na 396 głosy
Nazwa oryginalna
Jungle Speed: Safari
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Edycja
1
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Thomas Vuarchex, Pierrick Yakovenko
Pudełko zawiera
*5 totemów (pożywienie)
*42 karty
*1 woreczek
*1 instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Jungle Speed

Opis

Prawa dżungli właśnie uległy zmianie!

Dzika natura i pierwotne instynkty! Oto nowa odsłona kultowej gry imprezowej. Jungle Speed Safari, zabierze nas teraz w zwierzęce królestwo Afryki, pełnej barw, wygłodniałych i wściekłych bestii. Z tą grą jest pięć razy więcej zabawy- pięć nowych totemów do złapania, a dozwolone jest polowanie tylko jedna ręka!

Jungle Speed Safari przygotowujemy w podobny sposób jak zwykłego Jungle Speeda. Talie przetasowujemy i rozdajemy karty uczestnikom. Pięć totemów kładziemy na środku tak, by stworzyły mały krąg, ale się nie dotykały. W swojej turze gracze odsłaniają jedną kartę i wykonują akcję z nią związaną. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kart. Niech rozpocznie się impreza z kolorowym Jungle Speed Safari! W talii występuje 12 kart białych. Są to zwierzęta spokojne. Odsłonięcie ich nie wpływa na rozgrywkę. Niebieskie karty to zwierzęta głodne. W momencie jej odsłonięcia trzeba pochwycić totem przedstawiający odpowiedni pokarm. Czyli dla małpy łapiemy banany. Ale uwaga! Największą zabawą Jungle Speed Safari jest to, że bananowy totem jest koloru… zielonego! Nie daj się zwieść! Bądź szybkim drapieżnikiem! Komu się uda, zdobywa kartę zwierzęcia. Każdy kto się pomylił oddaje ostatnio zdobytą kartę w środek kręgu totemów- nie będą one brały udziału w rozgrywce. Wściekłe zwierzęta (czerwone karty) muszą sobie ulżyć i wymuszają na graczach wydanie odpowiedniego dźwięku i zrobienia odpowiedniego gestu. Tygrys głośno ryczy z wyciągniętymi pazurami! Kto wykona gest ostatni lub złapie totem traci karty!

Zakręcona gra, mnóstwo emocji i udana impreza! Jungle Speed Safari to gwarantuje. Dodatkowo, w talii znajdują się karty kameleonów i łowcy. Można je wprowadzić gdy wszyscy imprezowicze poznają podstawową radość Jungle Speed. Kameleony wymuszają na graczach złapanie/dotknięcie elementu w jego kolorze. Jeden gracz jeden element, z uwzględnieniem, że nie mogą to być komponenty gry! Jeśli ktoś odkryje kartę łowcy może „klepnąć” stos kart zdobycznych jednego z graczy i zabrać mu punkty! Czy ogarniesz wszystkie kolory afrykańskiego kontynentu? Spróbuj popularnej gry Jungle Speed w nowej odsłonie Jungle Speed Safari!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-23 17:52:51