Wikingowie: Wojownicy Północy
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
5.24
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
przygodowa (Adventure)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
średniowiecze (Medieval)
żeglarstwo (Nautical)
Pozycja na BGG
25649
Ocena na BGG
5.24/10 na 320 głosy
Nazwa oryginalna
Vikings: Warriors of the North
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
transport (Pick-up and Deliver)
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Tomasz Kaznocha, Tomasz Kaźmierski
Materiał
od 3 do 4
Pudełko zawiera
*1 plansza
*4 figurki drakkarów
*1 figurka potwora morskiego
*1 kość 6 ścienna
*4 karty gracza
*110 kart akcji
*instrukcja

Opis

Przeżyj prawdziwie męską przygodę w krainie Wikingów!

Oto wśród szalejących sztormów, krwawych morskich bitew, ryków morskiej bestii, chwytasz wiatr w żagle i wyruszasz w świat, by porwać córki thanów (miejscowych możnowładców). Jeśli uda Ci się ożenić z każdą z nich zostaniesz Władcą Północy, a Wikingowie uznają Twoje zwierzchnictwo!

„Wikingowie: Wojownicy Północy” to gra przygodowa dla 4 graczy. Każdy uczestnik wciela się w jednego Jarla, dostaje swój okręcik (drakkar) oraz kartę pokładową z trzema miejscami. Plansze umieszczamy na środku, tak by wszyscy mieli do niej swobodny dostęp. Talie należy potasować i rozdać każdemu z graczy po 6 kart akcji, natomiast karty córek thanów umieszczamy w wyznaczonym miejscu przy swoich wioskach. Do gry potrzebujemy jeszcze bestię morską. Jej figurkę umieszczamy w centralnym polu planszy. Z tak przygotowanymi elementami, możemy wyruszać w rejs! Na początku tury, każdy z graczy dobiera dwie karty, a następnie decyduje jakie akcje podejmie. Może podejmować tyle akcji na ile pozwalają mu na to karty. Czyli możemy przepłynąć tyle pól ile mamy kart Wiatrów, możemy umieścić na swoim pokładzie bohatera (który ma unikalna zdolność), możemy przemieścić bestię, lub wykorzystać boską interwencje Thora, bądź samego Wszechojca Odyna, by wsparł nasza wyprawę! Jeśli karty nam nie sprzyjają istnieje możliwość akcji standardowych- takich jak składanie ofiary (wymiana dwóch kart z ręki, na jedną nieodkrytą), czy wiosłowanie (uwaga! Wiosłowanie definitywnie kończy naszą turę!). Ponad to w dowolnym momencie możemy wykorzystywać karty zdarzeń- rzucać na przeciwnika kartę sztormu, czy zbuntować jego załogę. Wszystkie chwyty dozwolone jeśli wyruszyło się w świat po żony

Ahoj przygodo! „Wikingowie: Wojownicy Północy” to gra z prostymi zasadami i jasno określonym celem, wydana w niesamowitym klimacie nordyckich fiordów. Oprawa graficzna i świetnie zrobione miniaturki statków sprawią, że podczas rozgrywki czuć wręcz zapach słonych mórz północy, a surowe warunki żeglugi obudzą fascynację tą historyczną nacją. Stwórz własną legendę i chwyć za ster z „Wikingami: Wojownikami Północy”

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-10-02 11:20:06