Bohaterowie wyklęci
Pudełko wymiary
11 x 18.5 x 3.5 cm
11 x 18.5 x 3.5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.16
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Fabryka Gier Historycznych
Kategorie
II Wojna Światowa (World War II)
Pozycja na BGG
14923
Ocena na BGG
6.16/10 na 125 głosy
Nazwa oryginalna
The Outcast Heroes
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
licytacja (Auction/Bidding)
zarządzanie ręką (Hand Management)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Autor
Adam Kwapiński, Michał Sieńko

Opis

Historia w najlepszym wydaniu!

Fabryka Gier Historycznych, prezentuje karciankę o walce z potężnym ciemiężycielem. My, jako pozostałości oddziałów AK kryjący się po lasach, w małych grupkach stawiamy opór siłom bezpieczeństwa ZSRR. Często chaotycznie, bez większej organizacji- walczymy o Wolną Polskę! Oto „Bohaterowie Wyklęci”- kompaktowo wydana, klimatyczna, przesycona emocjami gra karciana, w której zarządzamy grupką żołnierzy- blefujemy, sabotujemy,… giniemy.

Przygotowanie rozgrywki opisuje instrukcja- każdy od 2 do 4 graczy otrzymuje swoją talię 8 kart żołnierzy. To oni są trzonem rozgrywki i dzięki nim- „Bohaterom Wyklętym”- karcianka zawdzięcza nazwę. Całość gry „Bohaterowie Wyklęci” podzielona jest na 3 etapy, w których musimy wykonać po 3 misje. Etapy dzielą się na rundy, podczas których gracze wykonują do 2 akcji (dobierają żołnierzy i wysyłają ich na misje). Gdy każdy wykona należne mu czynności, przychodzi czas na najważniejsze- misje. Na czas jej wykonania, każdemu z graczy przydzielana jest specjalna funkcja- dowództwo, łącznościowiec, zwiad i grupa uderzeniowa. W zależności jaka nam przypadła- po misji, otrzymujemy dane bonusy. Np. Dowódca dostaje punkty chwały (kto ma ich na koniec gry najwięcej wygrywa!). Natomiast pozostałe funkcje otrzymują bonusy, które pomagają w przyszłej grze- stąd funkcyjność musi być zmienna! Wykonanie misji polega na dociągnięciu kart z punktami chwały, odczytaniu karty władzy (specjalne utrudnienia), a następnie przydzieleniu Rozkazów poszczególnym żołnierzom (osobna talia). Po porównaniu współczynników z kartą misji ogłasza się zwycięstwo, bądź porażkę.

Dreszcze przechodzą od pierwszego spojrzenia na pudełeczko gry „Bohaterowie Wyklęci”! Gra emocjonująca pod każdym względem, w miarę upływu tur i etapów klimat odczuwany jest coraz bardziej. Mroczne, bure wydanie potęguje jedynie autentyczność kart- wykonywane misje to wydarzenia rzeczywiste- napady na pociągi, więzienia, potyczki w lasach. Sami „Bohaterowi Wyklęci” jako karty żołnierzy są opatrzone zdjęciem, imieniem i nazwiskiem historycznej postaci. Gotowi na pełny zaciętości opór?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-11-14 16:12:18
the outcast heroes bohaterowie wyklęci fundacja niepodległość ipn fabryka gier historycznych