Założysz się?
Pudełko wymiary
26 x 26 x 6 cm
26 x 26 x 6 cm
Waga około
1.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Tactic
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 40 do 60 min.
Rok premiery
2013
Pudełko zawiera
*plansza
*144 karty z zadaniami zręcznościowymi
*144 karty z zadaniami umysłowymi
*12 kart do obstawiania
*3 klepsydry
*6 pionków
*kostka
*banknoty
*notatnik
*instrukcja

Opis

Założysz się?”, że się wkręcisz?

Zwariowana gra imprezowa dla całej rodziny! „Założysz się?” to więcej niż gra, to niecodzienne wyzwanie dla starszych i młodszych. Niesamowite zadania, popis wiedzy i zręczności to prawdziwy pokaz! Przyjemnie się gra i przyjemnie ogląda uczestników próbujących wykonać zakłady!

„Założysz się?” to planszówka dla 3 do 6 graczy, której przygotowanie jest bardzo proste. Ustawiamy pionki w wybranym kolorze na starcie, przetasowane karty pytań i zadań kładziemy w wyznaczonych miejscach, każdy dostaje po 80 dolarów i zaczynamy! Gracz w swojej turze rzuca kostką i porusza swojego pionka o liczbę oczek z kostki zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Pole na którym stanie prowokuje do pociągnięcia pytań lub zadań. Założysz się, że wymienię 8 miast polskich na literę M? Założysz się, że trafie monetą do szklanki oddalonej na połowę długości stołu? Gracze obstawiają swoimi pieniędzmi czy dany gracz podoła wyzwaniu (mogą obstawić połową posiadanych pieniędzy) i kartą („tak” lub „nie”) położoną zakrytą na założonych pieniądzach. Odkrywamy kartę dopiero po zadaniu. Jeśli obstawiłeś dobrze, dostajesz z powrotem podwojoną stawkę, jeśli źle tracisz pieniądze które założyłeś. Osoba wykonująca zadanie jeśli podoła dostaje z banku tyle pieniędzy ile łącznie było założonych. Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej pieniędzy!

Przyjemna, baaaardzo prosta i wystarczająco zwariowana by stanowiła główny punkt imprezy rodzinnej i spotkań towarzyskich! 

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-11-22 22:53:04
załóż się