NIE  Kragmortha
Pudełko wymiary
24 x 24 x 5 cm
24 x 24 x 5 cm
Waga około
0.9 kg
Ocena
5.75
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
fantasy (Fantasy)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
10462
Ocena na BGG
5.75/10 na 1293 głosy
Nazwa oryginalna
Kragmortha
Mechaniki
ruch po obszarach (Area Movement)
dociąganie kart (Open Drafting)
eliminacja graczy (Player Elimination)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2007
Rok wydania
2013
Autor
Fabrizio Bonifacio
Nazwa oryginalna
Kragmortha
Ocena na BGG
5.76
Pozycja na BGG
8556
Poziom trudności
1.41 na 5
Pudełko zawiera
*1 Plansza Biblioteki Rigor Mortisa
*21 znaczników
*9 pionków
*100 kart

Opis

Jak śmiałeś wejść do biblioteki Mrocznego Władcy! Ooo! Ciiiicho idzie! Kryć się!

„Kragmortha” to obłędna gra imprezowa o prostych zasadach… bardzo wychodzących poza obręb planszy i co niezwykłe- wpływająca na gracza, a nie na postać którą kieruje! Czy wystarczy Ci odwagi by zagłębić się w labirynty ksiąg Rigora Mortisa?

„Kragmortha” to imprezowa przygoda dla 2 do 8 graczy (nie ukrywajmy- im więcej, tym weselej!) w której uczestnicy wcielają się w gobliny buszujące po bibliotece Mrocznego Władcy (Rigora Mortisa). Każdy wybiera kolor swojego pionka i ustawia go na jednym z pól startowych. Z talii głównej dobieramy po trzy karty ruchu i rozpoczynamy! Gracz w swojej turze zagrywa jedną kartę- przedstawia ona goblina i dwa symbole- można wykorzystać jeden lub oba z nich. Określają one pola, na które możemy poruszyć swój pionek. Jeśli wejdziemy na pole z innym goblinem, wypychamy go na dowolne inne miejsce (oprócz tego z którego startowaliśmy). Niektóre karty przedstawiają Rigora Mortisa- tak dokładnie- Mroczny Władca też przemierza bibliotekę! Nie daj się przyłapać! Gobliny próbują dostać się do biurka- otrzymują wtedy kartę zaklęć (ułatwiającą grę) i wracają na pole startowe. A jeśli Rigor i goblin spotkają się na jednym polu? Co się wtedy dzieje? Właściciel goblina otrzymuję kartę Mrocznego Spojrzenia i wykonuje opis z obrazka. Może to być trzymanie karty na głowie, między kolanami bądź przedramionami… a może to być trzymanie brody na stole! Efekt trwa do końca gry! Czyli do momentu, aż ktoś otrzyma 4 Mroczne Spojrzenie, lub gdy wyczerpie się karta zaklęć. W pierwszym przypadku przegrywa jedna osoba, w drugim, wygrywa posiadacz największej liczby zaklęć.

„Kragmortha” to jedyna w swoim rodzaju gra pełna śmiechu, silnie oparta na relacjach między graczami! (w większości przypadków, to ktoś nas wepchnie pod nogi Mrocznego Władcy!) Umil spotkanie ze znajomymi niezwykłą wyprawą do biblioteki Rigora Mortisa!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-11-28 09:50:37