Tak, Mroczny Władco!
Pudełko wymiary
14 x 21 x 4 cm
14 x 21 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
5.85
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
6558
Ocena na BGG
5.85/10 na 3078 głosy
Nazwa oryginalna
Aye, Dark Overlord! The Red Box
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
odgrywanie postaci (Role Playing)
--------- (Single Loser Game)
opowiadanie (Storytelling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2005
Rok wydania
2013
Autor
Fabrizio Bonifacio Riccardo Crosa Massimiliano Enrico Chiara Ferlito Show More
Pudełko zawiera
*165 kart

Opis

Czy uda Ci się uniknąć kary?

Rigor Mortis: A więc, moje oślizgłe Sługi, czy zdobyliście dla mnie Pelerynę Szarego Czarnoksiężnika, tak jak wam rozkazałem?
Shalma-Ne: P-p-p-peleryna! Oczywiście, mój Panie… Podążaliśmy w kierunku Wieży Czarnej Magii, jednak przekraczając las, natknęliśmy się na tego partacza goblina i zgubiliśmy przez niego drogę… 

Złowieszcze Spojrzenie Mrocznego Władcy Rigor Mortisa, przepełnia serca goblińskich sług złowrogim chłodem. Po raz kolejny jego genialne diaboliczne plany zostały pokrzyżowane. Ktoś musi zapłacić za tę porażkę. Jako gobliny służące Rigorowi będziecie musieli wykazać się sprytem i szybkim myśleniem, by wytłumaczyć z kolejnej spartolonej misji i uniknąć jego straszliwego gniewu. Przygotujcie się na mówienie półprawdy, kłamanie w żywe oczy, wymyślanie bajek, oskarżanie swoich towarzyszy i przerzucanie na nich odpowiedzialności za klęskę. Tu cel uświęca środki i każdy chwyt jest dozwolony, aby uniknąć potwornego gniewu i Złowieszczego Spojrzenia Mrocznego Władcy. 

Zastawialiście się kiedyś, co dzieje się z  upokorzonymi Chowańcami sił Zła gdy śpieszą z powrotem do swoich legowisk po niewykonaniu zadania? Co zrobią przebiegli słudzy ciemności kiedy przyjdzie im stanąć przed obliczem Rigor Mortisa, Arcygeniusza Zła i Pana Zatraconych Ziem? Czy uda im się uniknąć kary i dostać ostatnią szansę? 

Tak, Mroczny Władco! to zabawna, imprezowa, narracyjna gra karciana osadzona w świecie gry Kragmortha i komiksu Rigor Mortis, w której gracze wcielają się w postaci złych goblinów, które muszą wytłumaczyć się swojemu Mrocznemu Władcy z zawalonej misji i uniknąć jego gniewu. 

Gra zawiera: 165 kart do gry, zasady do pierwszej edycji gry Tak, Mroczny Władco! oraz alternatywne zasady Tak, Mroczny Mistrzu!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-11-29 18:09:45