Tide of Iron
Ocena
7.2
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Fantasy Flight Games
Kategorie
figurkowa (Miniatures)
gry wojenne (Wargame)
II Wojna Światowa (World War II)
Pozycja na BGG
1148
Ocena na BGG
7.2/10 na 3851 głosy
Nazwa oryginalna
Tide of Iron
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
plansza modułowa (Modular Board)
partnerstwo (Team-Based Game)

Opis

Druga Wojna Światowa - największa wojenna mobilizacja ludzi i maszyn w historii; czołgi i żołnierze połączeni ze sobą w prawdziwie żelazna falę, która zmieniła oblicze świata.

Teraz największy i najbardziej zabójczy konflikt w historii ludzkości trafia na stoły w postaci niesamowitej gry planszowej wydawnictwa Fantasy Flight Games.

W Tide of Iron znajdziesz setki doskonale wykonanych figurek, w tym żołnierzy, czołgi oraz inne maszyny wojenne. Zasady gry skupiają się głównie na wiernej symulacji walki oddziałami, ale przy tym z zachowaniem odpowiedniej prostoty odpowiadającej potrzebom początkujących graczy.

Tide of Iron zawiera modułową planszę do gry, na której może grać do 6 osób (w 2 drużynach), mogąc sprawdzić swoje taktyczne umiejętności w dziesiątkach scenariuszy.

Tide of Iron wpisuje się na listę bestsellerów Fantasy Flight Games, wraz z takimi hitami jak "Twilight Imperium", "Descent" czy "World of Warcraft". W opakowaniu mierzącym ponad 60 cm szerokości i ważącym ponad 5 kg możesz być pewnym, że zawiera ono ogrom akcji II Wojny Światowej.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-12-11 12:17:31