Tzolkin: Kalendarz Majów - Plemiona i Przepowiednie (Tribes & Prophecies)
Pudełko wymiary
30 x 30 x 4 cm
30 x 30 x 4 cm
Waga około
0.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2017
Autor
Simone Luciani, Daniele Tascini
Pudełko zawiera
* 13 kart Plemion
* 13 Przepowiedni
* 8 nowych budynków
* dodatkowe surowce (30 kostek, 7 żetonów)
* plansza przepowiedni
* plansza szybkiej akcji
* 13 żetonów szybkiej akcji
* zestaw pionków i plansza dla 5 gracza
* instrukcja
Jest to dodatek do serii Tzolkin: Kalendarz Majów

Opis

Bogowie przemówili!

Ty, jako przywódca Majów, musisz wziąć to pod uwagę, by Twoje rządy były sprawiedliwe, a podejmowane decyzje mądre. „Plemiona i Przepowiednie” (Tribes& Prophecies) to dodatek do ekonomicznej gry planszowej Tzolk’in: Kalendarz Majów.

Kapłani uchylili Ci rąbka nieśmiertelnej tajemnicy i przewidzieli różne wydarzenia na najbliższy rok. Z tym dodatkiem, przed rozgrywką będziemy musieli dobrać 3 płytki przepowiedni i w losowej kolejności je odsłonić. Każda z nich będzie obowiązywała od Pierwszego Dnia Żywienia, przez kolejne 3 kwartały, do zakończenia rozgrywki. W rozszerzeniu „Plemiona i Przepowiednie” (Tribes& Prophecies) znajdziemy aż 13 różnych przepowiedni, przez co każda rozgrywka w Tzolk’in: Kalendarz Majów będzie inna.

Dodatkowym urozmaiceniem podnoszącym unikatowość poszczególnych partii będą płytki Plemion. Otrzymujemy je wraz z Dobrami Początkowymi. Nadadzą one jedną specjalną cechę, z której korzystać będziemy mogli przez całą grę!

Tzolk’in: Kalendarz Majów „Plemiona i Przepowiednie” (Tribes& Prophecies) to także nowe tzn. szybkie akcje. Podejmować się ich będziemy na specjalnej nakładce zasłaniającej Pole Pierwszego Gracza. Wzbogacone zostały także talie budynków i monumentów, o płytki z cechą Odbudowy! (teraz by zbudować budynek, będziemy mogli zburzyć stary i wykorzystać z niego surowce by postawić nowe, zdumiewające dzieło architektury!).

Z „Plemiona i Przepowiednie” (Tribes& Prophecies) regrywalność Tzolk’ina: Kalendarza Majów znacznie wzrasta! Po 13 płytek plemion i przepowiedni nada specjalny charakter każdej partii! Dodatkowo do gry można zaprosić 5 gracza, pudełko zawiera dla niego komplet elementów! Przekonaj się, czy będziesz w stanie mądrze przewodzić plemieniem, gdy sytuacja na planszy wciąż się zmienia (Kalendarz Majów tyka), a nad Tobą wisi klątwa Przepowiedni…

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-12-14 00:25:39