Potwory do Szafy
Pudełko wymiary
19 x 19 x 4 cm
19 x 19 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.32
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Granna
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
fantasy (Fantasy)
pamięciowa (Memory)
Pozycja na BGG
4147
Ocena na BGG
6.32/10 na 1056 głosy
Nazwa oryginalna
Monster Chase
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
pamięć (Memory)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Czas gry
od 10 do 10 min.
Rok premiery
2009
Rok wydania
2021
Autor
Antoine Bauza
Nazwa oryginalna
Monster Chase
Ocena na BGG
6.33
Pozycja na BGG
4051
Poziom trudności
1.02 na 5
Pudełko zawiera
*20 kart potworów
*10 żetonów zabawek
*3 części potwora Zębogona
*2 żetony Łowców Doskonałych
*szafa
*instrukcja

Opis

Nie możesz zasnąć? Potwory czają się pod łóżkiem? Wykaż się doskonałą pamięcią i pogoń je wszystkie do szafy! Zagraj sam, z przyjaciółmi, bądź zwołaj domowników i wspólnie pokonajcie nocne straszydła! „Potwory do Szafy” zalecane są na dobranoc nawet dla najmłodszych graczy (proste zasady sprawiają, że już 3-letnie dzieci wiedzą gdzie jest miejsce nocnych koszmarów )

„Potwory do Szafy” to krótka gra dla 1 do 6 osób z wariantami kooperacji lub rywalizacji. By rozpocząć, pudełko-szafę wraz z trzyczęściowe ciało Zębogona (tą samą stroną), umieszczamy gdzieś na boczku. Na środku kładziemy potasowaną talię kart Śpiących Dzieci, a żetony zabawek rozkładamy wokół stosu kart rewersami do góry. Wierzchnią kartę Śpiących Dzieci dociągamy i odwracamy na drugą stronę. Kryje się na niej potwór, który w lewym dolnym rogu ma narysowany symbol zabawki- tego przedmiotu będziemy potrzebować by odesłać go do szafy. Gracz w swojej turze odkrywa jeden z żetonów zabawek, porównuje z kartą potwora i jeśli są to te same symbole potwór zostaje odesłany do pudełka-szafy. Jeśli nie, należy przewrócić jedną część Zębogona na drugą stronę i próbę podejmuje kolejny uczestnik. Niezależnie od tego czy potwora udało się odesłać czy nie, żeton zabawki ląduje z powrotem zakryty na swoim miejscu. Zapamiętaj jego położenie, może się przydać następnym razem! Gdy cały Zębogon przewrócony zostanie na drugą stronę (po trzeciej rundzie), należy odkryć kolejnego potwora. Gracze wygrywają grę, gdy wszystkie nocne koszmary wylądują w pudełku.

Świetna zabawa dla całej rodziny! Piękne wykonane ilustracje, niespotykany pomysł z pudełkiem-szafą i proste zasady zapewniają miłe, wspólnie spędzone chwile nie tylko w wieczornych porach czy bezsennych nocach…

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-12-15 18:59:46