Sałatka z Karaluchami
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2007
Rok wydania
2011
Autor
Jacques Zeimet
Pudełko zawiera
* 112 kart warzyw
* 16 kart warzyw tabu
* instrukcja

Opis

Czy na tym pomidorze jest owad?

To cała „Sałatka z Karaluchami”! Pomidory, kalafiory, sałata i oczywiście karaluchy- to podstawowe składniki wartościowego posiłku… planszówkowego. ☺. Oto imprezowy tytuł od wydawnictwa G3, z serii o robakach. „Sałatka z Karaluchami” przeznaczona jest dla dwóch do sześciu osób, w wieku co najmniej 6 lat i zajmuje maksymalnie 20 minut.

Na czym polega? Na przyrządzeniu tytułowej „Sałatki z Karaluchami” w odpowiedni sposób. Każdy z uczestników z przetasowanej talii otrzymuje taką samą liczbę kart. Celem gry, jest pozbycie się ich wszystkich poprzez wykładanie na środkowy stos. W swojej turze gracz wyrzuca jedną kartę i ją „odpowiednio” nazywa. Jak to „odpowiednio”? Nie może podać nazwy z karty leżącej na środku, ani nazwy użytej przez poprzedniego uczestnika. Proste? W założeniach tak, ale wykonanie? przy takiej prędkości wykładania kart na pewno będzie dużo śmiechu. Dodatkową trudnością gry „Sałatka z Karaluchami” jest karta tytułowego Karalucha. Jest on kucharzem i często zabrania wykładania/nazywania jakiegoś składnika!

Smakuje? Pewnie! Gra jest prosta, szybka, łatwa do wytłumaczenie nowym graczom. A dodatkowym jej atutem jest małe pudełeczko, które możemy zabrać ze sobą na przerwę w szkole czy wycieczkę. Z „Sałatką z Karaluchami” jest mnóstwo zabawy… a żeby jeszcze spotęgować wrażenia z gry warto połączyć ją z „Zupą z Karaluchami”! Z takiego połączenia „Sałatki” i „Zupy” brzuchy będą bolały… ze śmiechu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-01-09 15:41:40
Sałatka z karaluchami