Carcassonne: Kupcy i Budowniczowie
Pudełko wymiary
14 x 19 x 7 cm
14 x 19 x 7 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Autor
Klaus-Jürgen Wrede
Pudełko zawiera
*24 żetony terenu
*20 żetonów towaru
*6 świnek
*6 budowniczych
*1 płócienny woreczek
Jest to dodatek do serii Carcassonne

Opis

W Carcassonne praca wre!

Oto drugi dodatek do popularnej serii Carcassonne- „Kupcy i Budowniczowie”.

Tym razem gracze w szeregi pionków mogą włączyć budowniczego, który pomoże wznosić wspaniałe miasta i porządne trakty. Budowniczych wprowadza się do gry w standardowy sposób. Jeśli następnym razem wylosujemy kafelek i dołożymy go do płytki na której jest budowniczy, tak by powiększyć element na którym stoi (dobudować element miasta, przedłużyć drogę), mamy prawo wylosować kolejny i dołożyć do planszy jeszcze w tej samej turze! Ponadto niektóre miasta rozpoczęły produkcję różnych dóbr- zboża, piwa i jedwabiu. Jeśli zakończysz budowę z takim oznaczeniem (całe miasto otoczysz murem) kupcy wręczą Ci w podzięce odpowiednie żetony (nawet jeśli nie jesteś właścicielem miasta!). Osoba która zgromadzi najwięcej żetonów danego surowca zdobywa na koniec gry dodatkowe punkty!

Ale to nie wszystkie nowości! „Kupcy i Budowniczowie” wprowadzają do gry Carcassonne drewniane świnki, które przynoszą 4, a nie jak do tej pory 3 punkty za każde miasto graniczące z ziemiami Twojego chłopa!

Jako niespodziankę w pudełku znajdziecie również woreczek, w którym pomieszczą się wszystkie płytki z podstawowej wersji gry i rozszerzeń! Przekonaj się dlaczego „Kupcy i Budowniczowie” jest uważany według graczy za najlepszy dodatek do Carcassonne!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-06-04 11:40:22