Zupa z Karaluchami
Pudełko wymiary
11 x 11 x 3.5 cm
11 x 11 x 3.5 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.18
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
5782
Ocena na BGG
6.18/10 na 924 głosy
Nazwa oryginalna
Kakerlakensuppe
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2008
Rok wydania
2011
Autor
Jacques Zeimet
Pudełko zawiera
*112 kart warzyw
*16 kart siorbiących karaluchów
*nstrukcja

Opis

Smakowicie, robaczywie!

Sympatyczne robaczki wydawnictwa G3 powracają w nowej imprezowej grze karcianej „Zupa z Karaluchami”! Refleks, spostrzegawczość, skupienie i smak- to przymioty dobrego kucharza. A zadanie przed nami niełatwe. Musimy przygotować smakowitą „Zupę z Karaluchami”!

Do stołu zasiada od 2 do 6 osób, z ukończonym 6 rokiem życia. Rozpoczynając grę z przetasowanej talii rozdajemy uczestnikom taką samą liczbę kart. Celem „Zupy z Karaluchami” jest pozbycie się ich wszystkich, zanim zrobi to przeciwnik! Jak można to zrobić? W swojej turze wykładamy kartę na środek i „odpowiednio” ją nazywamy. Nazwa warzywa musi być nieprawdziwa, jeśli na wierzchu stosu kart odrzuconych leży takie samo warzywo jak na naszej karcie, lub gdy osoba przed nami podała nazwę pasującą do wykładanego przez nas składnika. Za pomyłkę zgarniamy stos odrzuconych kart! Uwaga! W grze „Zupa z Karaluchami” występują karty specjalne, które zabraniają nam wypowiadać jakiejś nazwy, każą siorbać i wydawać dźwięk „mmmmm”.

Nie dajcie się zwieść i bądźcie czujni! Gotowanie to sztuka, szczególnie w większym gronie z grą „Zupa z Karaluchami”! Jeśli jeszcze nie próbowałeś swoich sił z robakami z G3- koniecznie  to napraw! Dzięki tej grze, pokochasz każdą zupę! Uwaga! Grę „Zupa z Karaluchami” można połączyć z „Sałatką z Karaluchami” by uzyskać prawdziwy rarytas imprezowy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-02-11 15:39:00