Rök
Pudełko wymiary
12 x 13 x 12 cm
12 x 13 x 12 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
5.52
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Gigamic
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
Pozycja na BGG
23302
Ocena na BGG
5.52/10 na 207 głosy
Nazwa oryginalna
RÖK
Mechaniki
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 10 do 25 min.
Rok premiery
2009
Autor
Thierry Chapeau
Pudełko zawiera
*49 run
*1 Runa Przeznaczenia (z kropką)
*48 run w trzech kolorach
*1 woreczek
*instrukcja

Opis

Przez stulecia runy (rodzaj alfabetu) zawierały ezoteryczne moce, zapewniające władzę oraz dar jasnowidzenia tym, którzy umieli je interpretować. Gracze mają teraz dostęp do tych mocy, ale muszą najpierw pokonać wszystkich swoich przeciwników. Muszą być bezwzględni, muszą wykorzystać swój zmysł obserwacji oraz muszą poruszać się z prędkością światła, aby stać się Wielkim Mistrzem sztuk runicznych.

Przed rozpoczęciem rozgrywki Runę Przeznaczenia należy umieścić na środku stołu. Pozostałe 48 run należy wrzucić do woreczka. Każdy gracz losuje z woreczka runę i kładzie ją przed sobą wygrawerowaną stroną do góry: jest to jego Runa Równowagi. Jeżeli 2 graczy wylosuje identyczne runy, muszą wrzucić je z powrotem do woreczka i wylosować nowe, tak aby żadne dwie Runy Równowagi nie były takie same.

Gracze nie podglądają wylosowanych run i trzymają je schowane w swoich dłoniach. Na znak pierwszego gracza wszyscy gracze rzucają swoje runy w kierunku środka stołu. Następnie każdy gracz próbuje zebrać możliwie najwięcej widocznych par, czyniąc to przed przeciwnikami. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry ma najwięcej run.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-02-11 16:08:46
Rok