Zimowe Opowieści
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
5.77
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
gra karciana (Card Game)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
13112
Ocena na BGG
5.77/10 na 626 głosy
Nazwa oryginalna
Winter Tales
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
odgrywanie postaci (Role Playing)
opowiadanie (Storytelling)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 7 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2014
Autor
Jocularis, Matteo Santus
Pudełko zawiera
*1 instrukcja
*1 broszura wprowadzająca
*1 plansza
*14 kart postaci
*93 karty opowieści
*3 karty neutralne
*14 pionków postaci
*15 plastikowych podstawek
*7 żetonów stronnictw
*1 żeton arbitra
*1 żeton głównego gracza
*8 żetonów zadań
*1 pionek trwającego zadania
*6 żetonów mocy
*1 żeton epilogu
*7 arkuszy pomocniczych
*14 kart celów
*1 żeton zakładki

Opis

Reżim zimy trzyma miasto w lodowym uścisku!

Szyby domów zaciemnia szron, a nieprzerwane opady śniegu pokryły ulice Zimogrodu białą kołdrą... Czy mieszkańcy nigdy już nie ujrzą kwitnących łąk? Czy kiedykolwiek jeszcze temperatura wzrośnie powyżej zera? Oto "Zimowe Opowieści"- narracyjna gra planszowa, rozstrzygająca o losach Zimogrodu. Podczas rządów Królowej Śniegu, wybuchł bunt! Rebelianci są żarliwymi Wyznawcami Wiosny i ich celem jest przywrócenie miastu zielonych barw. I chociaż Jesień poległa, wojna o Wiosnę dopiero się zaczęła...


Do gry "Zimowe Opowieści" zasiada od 3 do 7 osób, w wieku co najmniej 14 lat. Każdy uczestnik losuje przynależność do jednego ze stronnictw- Rebeliantów Wiosny, lub Armii Zimy. Do każdej z nich przypisane są baśniowe postacie (znane z klasycznych historii- Kapturek, Kapelusznik, Blaszany Drwal itp.), których pionki należy rozmieścić (według zasad z instrukcji i zadań) na planszy przedstawiającej Zimogród. Spośród siebie gracze wybierają Arbitra (rozstrzygającego logiczność i sensowność opowieści), dobierają Karty Opowieści (po 4 na każdego uczestnika) i Zadanie (dla każdego ze stronnictw). Jesteśmy gotowi. "Zimowe Opowieści" to gra narracyjna. Gracze podejmując się akcji- np. przemieszczając jednego ze swoich pionków zagrywają Karty Opowieści. Następnie w oparciu o rysunek z zagranej Karty wypowiadają 2-3 zdania- snując historię- dlaczego ta postać przebyła ten kawałek drogi?, dlaczego jej zależało na dostaniu sie dokładnie tam? Jaki to miało wpływ na losy wiosenno-zimowych przepychanek? itp. Podejmując się akcji, możemy wykonać zadanie, zastawić pułapkę na przeciwne stronnictwo, lub zaatakować- oczywiście wszystko w oparciu o zagrywane Karty Opowieści. Każda czynność, wszystkie manewry, postacie i zdarzenia- są wpisane w "Zimowe Opowieści". Każda ze stron chce zrealizować swoje zadanie, jednocześnie nie dopuszczając do osiągnięcia przez przeciwników przewagi. A Ty? Komu pomożesz? Dołączysz do Rebeliantów Wiosny? Czy odpowiada Ci surowa władza Zimy?

Oto nietypowe podejście do gier narracyjnych! W "Zimowych Opowieściach" snujemy jedną baśń, ale każde słowo ma ogromne znaczenie i może zostać wykorzystane przez przeciwników! Raz przewagę zyska Zima, raz zbliżymy się do Wiosny! Pomóż ulubionym postaciom z bajek osiągnąć cel! Alicja, Dorotka, Wilk, Pinokio- i wielu, wielu innych mieszkańców Zimogrodu przyłączyło się do działań wojennych... Czy nastanie Wiosna? Gra jest niezwykłą przygodą dla całej rodziny- karty opowieści mimo swoich enigmatycznych wzorów, zapewniają bogate pole interpretacyjne (ciekawostka! rysowane są przez dzieci w wieku 6-9 lat!), gwarantując niezwykłą regrywalność tytułu! Stań po jednej ze stron i przechyl szale na swoją korzyść!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki FFG 41 x 63 mm 50 szt. - Mini American Yellow
    Koszulki FFG 41 x 63 mm 50 szt. - Mini American Yellow
    liczba sztuk: 3
  • Koszulki FFG 70 x 120 mm 50 szt. - Tarot Orange
    Koszulki FFG 70 x 120 mm 50 szt. - Tarot Orange
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-02-19 13:40:06