Zimowe Opowieści
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7 cm
30 x 30 x 7 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
5.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
Gra karciana (Card Game)
Na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
6513
Ocena na BGG
5.94/10 na 537 głosy
Nazwa oryginalna
Winter Tales
Mechaniki
dociąganie kart (Card Drafting)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
odgrywanie postaci (Role Playing)
opowiadanie (Storytelling)
partnerstwo (Partnerships)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 7 osób
Czas gry
od 80 do 100 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2014
Autor
Jocularis, Matteo Santus
Pudełko zawiera
*1 instrukcja
*1 broszura wprowadzająca
*1 plansza
*14 kart postaci
*93 karty opowieści
*3 karty neutralne
*14 pionków postaci
*15 plastikowych podstawek
*7 żetonów stronnictw
*1 żeton arbitra
*1 żeton głównego gracza
*8 żetonów zadań
*1 pionek trwającego zadania
*6 żetonów mocy
*1 żeton epilogu
*7 arkuszy pomocniczych
*14 kart celów
*1 żeton zakładki

Opis

Reżim zimy trzyma miasto w lodowym uścisku!

Szyby domów zaciemnia szron, a nieprzerwane opady śniegu pokryły ulice Zimogrodu białą kołdrą... Czy mieszkańcy nigdy już nie ujrzą kwitnących łąk? Czy kiedykolwiek jeszcze temperatura wzrośnie powyżej zera? Oto "Zimowe Opowieści"- narracyjna gra planszowa, rozstrzygająca o losach Zimogrodu. Podczas rządów Królowej Śniegu, wybuchł bunt! Rebelianci są żarliwymi Wyznawcami Wiosny i ich celem jest przywrócenie miastu zielonych barw. I chociaż Jesień poległa, wojna o Wiosnę dopiero się zaczęła...


Do gry "Zimowe Opowieści" zasiada od 3 do 7 osób, w wieku co najmniej 14 lat. Każdy uczestnik losuje przynależność do jednego ze stronnictw- Rebeliantów Wiosny, lub Armii Zimy. Do każdej z nich przypisane są baśniowe postacie (znane z klasycznych historii- Kapturek, Kapelusznik, Blaszany Drwal itp.), których pionki należy rozmieścić (według zasad z instrukcji i zadań) na planszy przedstawiającej Zimogród. Spośród siebie gracze wybierają Arbitra (rozstrzygającego logiczność i sensowność opowieści), dobierają Karty Opowieści (po 4 na każdego uczestnika) i Zadanie (dla każdego ze stronnictw). Jesteśmy gotowi. "Zimowe Opowieści" to gra narracyjna. Gracze podejmując się akcji- np. przemieszczając jednego ze swoich pionków zagrywają Karty Opowieści. Następnie w oparciu o rysunek z zagranej Karty wypowiadają 2-3 zdania- snując historię- dlaczego ta postać przebyła ten kawałek drogi?, dlaczego jej zależało na dostaniu sie dokładnie tam? Jaki to miało wpływ na losy wiosenno-zimowych przepychanek? itp. Podejmując się akcji, możemy wykonać zadanie, zastawić pułapkę na przeciwne stronnictwo, lub zaatakować- oczywiście wszystko w oparciu o zagrywane Karty Opowieści. Każda czynność, wszystkie manewry, postacie i zdarzenia- są wpisane w "Zimowe Opowieści". Każda ze stron chce zrealizować swoje zadanie, jednocześnie nie dopuszczając do osiągnięcia przez przeciwników przewagi. A Ty? Komu pomożesz? Dołączysz do Rebeliantów Wiosny? Czy odpowiada Ci surowa władza Zimy?

Oto nietypowe podejście do gier narracyjnych! W "Zimowych Opowieściach" snujemy jedną baśń, ale każde słowo ma ogromne znaczenie i może zostać wykorzystane przez przeciwników! Raz przewagę zyska Zima, raz zbliżymy się do Wiosny! Pomóż ulubionym postaciom z bajek osiągnąć cel! Alicja, Dorotka, Wilk, Pinokio- i wielu, wielu innych mieszkańców Zimogrodu przyłączyło się do działań wojennych... Czy nastanie Wiosna? Gra jest niezwykłą przygodą dla całej rodziny- karty opowieści mimo swoich enigmatycznych wzorów, zapewniają bogate pole interpretacyjne (ciekawostka! rysowane są przez dzieci w wieku 6-9 lat!), gwarantując niezwykłą regrywalność tytułu! Stań po jednej ze stron i przechyl szale na swoją korzyść!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki FFG 41 x 63 mm 50 szt. - Mini American Yellow
    Koszulki FFG 41 x 63 mm 50 szt. - Mini American Yellow
    liczba sztuk: 3
  • Koszulki FFG 70 x 120 mm 50 szt. - Tarot Orange
    Koszulki FFG 70 x 120 mm 50 szt. - Tarot Orange
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-02-19 13:40:06