Hej! To moja ryba!
Pudełko wymiary
12.5 x 12.5 x 4 cm
12.5 x 12.5 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.7
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
zwierzęta (Animals)
Pozycja na BGG
1054
Ocena na BGG
6.7/10 na 21592 głosy
Nazwa oryginalna
Hey, That's My Fish!
Mechaniki
sieć ruchu (Grid Movement)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
--------- (Map Reduction)
plansza modułowa (Modular Board)
--------- (Variable Set-up)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
2003
Rok wydania
2018
Autor
Günter Cornett
Ocena na BGG
6.70
Pozycja na BGG
922
Poziom trudności
1.45 na 5
Pudełko zawiera
*instrukcja
*30 płytek kry lodowej z 1 rybą
*20 płytek kry lodowej z 2 rybami
*10 płytek kry lodowej z 3 rybami
*16 plastikowych pingwinów (po 4 z każdego koloru)

Opis

 Nowa wersja hitu dla młodszych i starszych!

Nakarm swoje pingwiny !

Pingwiny to ptaki, które nie potrafią latać. Są za to baaardzo sprytne… zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie, a w szczególności ryby! „Hej, to moja ryba” to gra logiczna dla 2 do 4 osób, w której mimo arktycznego klimatu, panują tylko gorące emocje.

Rozpoczynamy od ułożenia planszy. Wszystkie sześciokątne płytki układamy w kwadrat. Każdą płytkę należy ułożyć tak by była widoczna ilustracja kry i znajdującej się na niej ryby (niektóre kafelki maja narysowane więcej niż jedna rybę, co znaczy, że są warte większą ilość punktów). Gracze ustalają jakim kolorem będą grali, a następnie każdy (rozpoczynając od najmłodszego) ustawia po jednym pingwinie na dowolnej krze zawierającej jedną rybę. Czynność powtarzamy, aż wszystkie ptaki graczy znajdą się na planszy. W swojej turze gracze mogą przesuwać jednego ze swoich pingwinów o dowolną liczbę pól w linii prostej. Każda kra z której pingwin startuje jest traktowana jako „zjedzona” i trafia do puli gracza, będzie się liczyła do punktacji. Dlatego ruch w „Hej, to moja ryba” najlepiej zaczynać z kry, na której znajduje się najwięcej ryb! Pamiętajmy, że nie można zmieniać kierunku ruchu pingwina, nie wolno przez inne ptaki przeskakiwać, ani przechodzić przez miejsca z których kra została zabrana! Dobrze przemyśl swoje kroki bo może się zdarzyć, że przeciwnicy sprzątną Ci najlepsze kąski z przed nosa, lub zostawią na pojedynczej krze na środku morza…

Szybka i prosta gra z pociesznymi postaciami pingwinów. „Hej, to moja ryba!” odkrywa niezwykłe pokłady przebiegłości nawet u najmłodszych graczy, zaskakując starszych! Nakarm swoich amatorów ryb niezależnie od pogody. Śnieżna zawierucha za oknem, czy letnie upały, „Hej, to moja ryba!” to świetna zabawa dla całej rodziny!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-03-03 17:56:41
hej to moja ryba