Milionerzy i Bankruci
Pudełko wymiary
15 x 22 x 4.5 cm
15 x 22 x 4.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
7.16
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
FoxGames
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
547
Ocena na BGG
7.16/10 na 13566 głosy
Nazwa oryginalna
High Society
Mechaniki
--------- (Auction: Turn Order Until Pass)
licytacja (Auction/Bidding)
--------- (Constrained Bidding)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Highest-Lowest Scoring)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Rok premiery
1995
Autor
Reiner Knizia
Pudełko zawiera
*55 kart pieniędzy
*10 płytek bogactwa
*3 płytki powodzenia
*3 płytki pecha
*instrukcja

Opis

Zaryzykuj i zbij fortunę!

„Milionerzy i bankruci” to prosta gra licytacyjna oparta o pokerową twarz i wieeeelkie pieniądze. Zasady jesteśmy w stanie wytłumaczyć w 2-3 minuty. I mimo prostoty gra jest niezwykle emocjonująca. Pieniądze zawsze znacznie podnoszą ciśnienie. Tym bardziej duże pieniądze. Jak stan Twojego konta/portfela? Zaryzykujesz i kupisz nowe dobro luksusowe? Czy lepiej spasować?

„Milionerzy i bankruci” to pozycja przeznaczona dla 3 do 5 graczy, w wieku co najmniej 10 lat. Każdemu z uczestników rozdajemy początkową sumę pieniędzy i możemy rozpoczynać. Z góry wiemy, że przy stole siedzą „Milionerzy i bankruci”, ale kto okaże się kim? Odsłaniamy pierwszą płytkę z dobrem luksusowym i gracze kolejno proponują pieniądze. Każda suma musi być wyższa od poprzedniej. Możemy też spasować. Gdy doprowadzimy do sytuacji, w której jest jeden „aktywny” gracz- on zdobywa daną płytkę. Proste? Nie tak bardzo, ponieważ w grze występują płytki pecha. Uszczuplają one naszą fortunę, usuwają płytkę wcześniej zdobytą itp. O nie też przebiega licytacja. Kto da najmniej i pierwszy spasuje, temu przysługuje dana płytka (ale jako jedyny nie traci pieniędzy przeznaczonych na licytację!!!). „Milionerzy i bankruci” kończy się w momencie gdy w grze pojawi się 4 karta z czerwonym obramowaniem.

Emocje sięgają zenitu gdy znany twórca gier Reiner Knizia prezentuje nowy tytuł. Tak taż było w przypadku gry „Milionerzy i Bankruci”! Dreszcze, ciarki i wielkie pieniądze. Opłacą się inwestycje? Zachowaj pokerową twarz, bo przeciwnicy nie będą mieli litości i rozniosą Twoją fortunę do ostatniego centa! Warto spróbować- zasady łatwo wyjaśnić, a sama rozgrywka nie trwa długo. Co tu dużo mówić-kup grę- przecież Cię stać!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-03-13 16:25:10