Marakesz
Pudełko wymiary
28 x 28 x 6 cm
28 x 28 x 6 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
6.7
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Gigamic
Kategorie
kraje arabskie (Arabian)
Pozycja na BGG
1611
Ocena na BGG
6.7/10 na 5334 głosy
Nazwa oryginalna
Marrakech
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
--------- (Layering)
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
2007
Rok wydania
2014
Autor
Dominique Ehrhard
Pudełko zawiera
*1 plansza
*57 dywanów z materiału
*40 drewnianych monet
*1 figurka sprzedawcy
*1 drewniana kostka instrukcja

Opis

Targi dywanów! Szukasz prostej gry logicznej? Doskonale trafiłeś!

"Marakesz (Marrakech)" to rodzinna gra planszowa, przeznaczona dla dwóch do czterech osób w wieku co najmniej 6 lat. Tak! "Marakesz (Marrakech)" jest na tyle prosty w zasadach, że spokojnie mogą zasiąść do planszy dzieci! O co w niej chodzi? Otóż gra przenosi nas na bazarek, gdzie my, wśród innych kupców, będziemy próbowali zyskać tytuł Najlepszego Sprzedawcy. Zostaje postawione przed nami zadanie- będziemy musieli zachwycić Assama- organizatora targu naszym najlepszym towarem- dywanami!


Jak grać? Bardzo prosto! Każdy z graczy otrzymuje swoje dywany i określoną ilość monet. Plansze targu rozkładamy między nami, a pierwszy gracz otrzymuje kostkę i umieszcza pionek Assama na dowolnym polu. Możemy rozpoczynać "Marakesz (Marrakech)"! Gra podzielona jest na tury. W każdej, gracz decyduje w którą stronę skieruje Organizatora Targu. Następnie rzuca kostką i przesuwa Assama o określoną ilość kapci :) (wyjątkowo na kostce są kapcie, a nie kropki!). Jeśli Assam zakończył ruch na naszym dywanie bądź pustym polu- nic specjalnego się nie dzieje. Jeśli natomiast Pionek skończył ruch na dywanie przeciwnika, płacimy właścicielowi ilość monet równą ilości dywanów (widocznych!) na planszy. Ostatnią czynnością w turze jest umieszczenie dywanu. Musimy to zrobić tak, by przynajmniej jedna krawędź materiału stykała się z polem na którym stoi organizator. (Uwaga! Dywany mogą na siebie nachodzić i zasłaniać części towarów przeciwnika, ale jednym dywanem nie można zasłonić jednego całego dywanu!). "Marakesz (Marrakech)" kończy się gdy wszyscy pozbędą się dywanów, zwycięstwem osoby z największa ilością widocznych skrawków i monet!

Materiałowe dywany? Tak jest! W planszówkach dominuje tektura, ale w grze "Marakesz (Marrakech)" dostajemy prawdziwe (miniaturowe) dywaniki! Przyjemna odmiana, tym bardziej, że znacznie podnosi to kunszt i estetykę wykonania! Rzeczywiście czujemy się jakbyśmy organizatorowi targów prezentowali swoje towary, złośliwie zakrywając walory przeciwników. Gra uczy logicznego myślenia, przewidywania ruchów konkurentów, ale przede wszystkim relaksuje! Przyjemne połączenie ładnego wykonania, strategii i losowości- gotowi? "Marakesz (Marrakech)" czeka!


Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-03-25 13:50:21