Zamek Kasteliny
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
6.24
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra dla dzieci (Children's Game)
Pozycja na BGG
14997
Ocena na BGG
6.24/10 na 75 głosy
Nazwa oryginalna
Der Schatz von Castellina
Mechaniki
pamięć (Memory)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2014
Autor
Carlo A. Rossi
Nazwa oryginalna
Der Schatz von Castellina
Ocena na BGG
6.27
Pozycja na BGG
12105
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
*1 trójwymiarowy zamek
*4 skrzynie
*50 drewnianych klejnotów

Opis

Szafiry, rubiny, cytryny i szmaragdy!

Prawdziwie królewskie klejnoty leżą porozrzucane po dziedzińcu! A celem gry „Zamek Kasteliny” jest zebranie ich wszystkich. Kto zrobi to pierwszy wygrywa! Proste? Banalne. „Zamek Kasteliny” to gra typu memory, dla dzieci od 5 roku życia, z prawdziwym, trójwymiarowym zamkiem. Chwytaj swoją skrzynie i ruszaj do zabawy! Cenne klejnoty już na Ciebie czekają…

Do gry może zasiąść od 2 do 4 osób. Każdy uczestnik wybiera swój kolor i bierze 10 znaczników w swoim kolorze (reprezentujące jego kryształy). Gdy wszyscy wybrali, należy zmieszać skarby osób biorących udział w zabawie z 10 białymi znacznikami i rozsypać po dziedzińcu. Uwaga! Zamek Kasteliny przed pierwszą rozgrywką trzeba złożyć! Teraz możemy rozpocząć zabawę. Gracze mają 10 sekund na przypatrzenie się drogocennym kamieniom rozrzuconym po dziedzińcu. Następnie odwracają zamek frontem do siebie. W swojej turze wkładają rękę przez bramę i próbują namacać skarby w swoim kolorze. Gdy się to uda, mogą podjąć kolejną próbę lub spasować. Jeśli wylosują klejnot przeciwnika, ten ląduje u właściciela, a aktualny gracz kończy turę. W przypadku wylosowania białego (fałszywego) skarbu, tura gracza się kończy. Zamek Kasteliny wygrywa osoba, która pierwsza skompletuje wszystkie swoje kryształy!

Niecodzienna odmiana gry memory. Zamek Kasteliny, poza pamięcią angażuje do zabawy inne zmysłu, sprawiając że emocje stają się bardziej „namacalne”. Dzięki prostym zasadom, dzieci same mogą rozgrywać partię i wciągać w nią nowych uczestników. 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-03-27 12:36:29