Jamaica ENG
Pudełko wymiary
22.5 x 31 x 8 cm
22.5 x 31 x 8 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
7.06
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Asmodee Editions
Kategorie
żeglarstwo (Nautical)
piraci (Pirates)
Pozycja na BGG
595
Ocena na BGG
7.06/10 na 20058 głosy
Nazwa oryginalna
Jamaica
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Race)
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
wzajemne zniszczenie (Take That)

Opis

Rodzinny wyścig!

Na 30 rocznicę objęcia przez siebie stanowiska gubernatora Jamajki Henry Morgan organizuje zabawę dla miejscowych piratów! Wielki wyścig wokół wyspy. Ten kto zgromadzi najwięcej złota podczas wyprawy zostanie zwycięzcą. Oto "Jamaica"- familijna gra planszowa, podczas której zostajemy kapitanem statku. Nasze okrętowe doświadczenie, chęć przygód i zapełnienia ładowni złotem zapisało nas na rocznicowe zawody- ale czy one wystarczą by wygrać?

"Jamaica" przeznaczona jest dla 2 do 6 osób w wieku co najmniej 8 lat. Plansze umieszczamy na środku, a nasze okręty w Port Royal. Każdy uczestnik dostaje planszetkę ładowni, oraz swoją talię kart (przetasowaną umieszczamy pod ręką). Losowo wybrany Pierwszy Kapitan otrzymuje kompas i dwie kostki. Jesteśmy gotowi do wyścigu! "Jamaica" przebiega w turach. Każda rozpoczyna się od rzucenia kostkami przez Kapitana. Ten, rozdziela wyniki między dwie pory dnia-poranek i wieczór. Teraz gracze spośród 3 dobranych na początku gry kart wybierają jedną. Karta określa jakich akcji się podejmiemy- o jakiej porze dnia. Np. o poranku rabujemy 3 żetony prowiantu (ponieważ wynik na kostce poranka to 3), a wieczorem płyniemy o 4 pola do przodu (kostka wieczorna pokazuje 4). Gdy każdy wykona swoje czynności, musi opłacić koszt pola na którym stoi (prowiantem/złotem). Uwaga! Jak uda Wam się trafić na pole ze skarbem- zgarniacie go dla siebie. Są to dodatkowe punkty! Następnie żeton kompasu jest przekazywany nowemu Kapitanowi i rozpoczyna się kolejna runda gry "Jamaica".

Gotowi na pełne emocji wyścigi? "Jamaica" to pięknie wydana gra familijna- proste zasady pozwolą szybko wprowadzić nowych graczy, zarówno starszych jak i młodszych! Złote monety, szum fal i pirackie pojedynki... czego chcieć więcej? Pojedynki? Tak! Jakie było by życie pirata bez pojedynków? Jeśli podczas wyścigu gry "Jamaica" wjedziecie na pole zajęte przez inny statek rozpętuje się walka- rzucamy kostką walki i dołączamy żetony prochu (siłę naszego statku). Wygrywa osoba z wyższym wynikiem- może wtedy zrabować ładownie przeciwnika, zabrać mu skarb lub podrzucić jeden z przeklętych artefaktów! Gotowi na pełne przepychanek chwile? "Jamaica" to tytuł na każde rodzinne spotkanie!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-10-19 09:42:05