Ojciec Mateusz – tajemnicze zagadki Sandomierza
Pudełko wymiary
19 x 19 x 4 cm
19 x 19 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
4.93
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Inte-Gra, TVP
Kategorie
dedukcja (Deduction)
media (Movies / TV / Radio theme)
morderstwo (Murder/Mystery)
religijna (Religious)
Ocena na BGG
4.93/10 na 22 głosy
Nazwa oryginalna
Ojciec Mateusz: tajemnicze zagadki Sandomierza
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Pudełko zawiera
*plansza z panoramą Sandomierza
*90 małych kart a wśród nich
*7 talii Miejsc
*12 Kart Ojca Mateusza
*12 kart Niepewności
*30 kart Historii (4 śledztwa)
*21 żetonów

Opis

Ojciec Mateusz na tropie !

Oglądasz popularny serial TVP „Ojciec Mateusz”? teraz masz niepowtarzalną okazję zagrać w grę planszową osadzoną w serialowym klimacie! Rozwiąż kryminalne zagadki współpracując z rodziną bądź przyjaciółmi i uchroń zabytki Sandomierza.

„Ojciec Mateusz- tajemnicze zagadki Sandomierza” to kooperacyjna gra dla 2-5 osób, które wcielą się w policjantów i z pomocą Ojca Mateusza złapią przestępców i zapobiegną kradzieży bezcennych skarbów zabytkowego miasta. Przygotowując grę należy rozdzielić karty na poszczególne talie i umieścić je na odpowiednich miejscach- talie kart ratusza, na polu ratusza itp. Następnie wybieramy zagadkę którą chcemy rozwiązać i czytamy wstęp z pierwszej karty talii historii. Opis będzie zawierał cele śledztwa, czyli przedmioty bądź czynności potrzebne do rozwiązania zagadki np. drabinę, lub „zniesienie blokady z talii kart ratusza”. Następnie gracze po kolei dociągają po jednej karcie z dowolnie wybranej talii- tak by zdobyć potrzebne narzędzia. Jeśli ktoś je znajdzie otrzymuje żetony śledztwa (punktowane na koniec gry). Wypełnienie celu śledztwa spowoduje odsłonięcie dalszego ciągu historii, tak aż do złapania przestępcy i rozwiązania zagadki.

„Ojciec Mateusz- tajemnicze zagadki Sandomierza” to wspaniała gra dla całej rodziny. Zagraj przed lub po ulubionym serialu! Współpracuj z Ojcem Mateuszem i przyjaciółmi zdobywając punkty zwycięstwa, znoś blokady i łap przestępców poznając zabytki Sandomierza! Pamiętaj, że sprawkę kradzieży rozwiązujecie wspólnie, ale najlepszym śledczym jest ten kto ma najwięcej punktów zwycięstwa!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-04-25 13:56:38