nieCarcassonne: Owce i Wzgórza
Pudełko wymiary
14 x 19 x 7 cm
14 x 19 x 7 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.33
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
średniowiecze (Medieval)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Ocena na BGG
7.33/10 na 2004 głosy
Nazwa oryginalna
Carcassonne: Expansion 9 – Hills & Sheep
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Klaus-Jürgen Wrede
Jest to dodatek do serii Carcassonne

Opis

Po ciężkim dniu pracy przy rozwijających się dynamicznie miastach, wśród gwaru bazarów i karczm warto spojrzeć nad zamkowym murem… Oto dziewiąte rozszerzenie do klasycznej gry planszowej Carcassonne! „Owce i Wzgórza” to dodatek skupiający się przede wszystkim na urodzajnych terenach i przepięknej okolicy. Tutaj w sielankowej atmosferze paserze prowadzą swoje trzódki bezpiecznie do zagród, a bogobojni mnisi spędzają dzień na uprawianiu winorośli.

„Carcassonne: Owce i Wzgórza” wprowadza do gry trzy nowe elementy. Pojawiają się kafelki winnic, jeśli taka zostaje umieszczona w okolicy klasztoru punktując daje bonus +3! Wprowadzone zostały także wzgórza- jeśli zostanie wylosowany kafelek ze wzgórzem, dokładamy go do planszy w standardowy sposób. Natomiast przed samym położeniem należy wylosować kolejny (bez podglądania co się na nim znajduje) i podłożyć go pod nasze wzgórze. Dzięki takiemu zabiegowi, jeśli postawimy swojego pionka na fragmencie zamku z wzgórzem, przy rozliczaniu remisu (przy punktowaniu) mamy zapewnioną przewagę! Ponad to „Carcassonne: Owce i Wzgórza” dokładają do rezerw każdego z graczy pasterza! Można go dołożyć na normalnych zasadach, na każdym kafelku z fragmentem pola. Jeśli to zrobimy natychmiast losujemy żeton Owcy i umieszczamy go na płytce. Za każdym razem kiedy segment pola z naszym pasterzem się powiększa możemy poza dołożeniem pionka dołożyć kolejne owieczki lub zebrać punkty za już uzbierane stado. Uwaga! Jeśli w jakimś momencie wylosowany zostanie wilk, wszystkie owce i pasterz wracają do rezerw nie dając punktów!

Spraw by Twoja bestsellerowa gra Carcassonne zyskała jeszcze więcej ciekawych elementów z „Carcassonne: Owce i Wzgórza”! Wzgórza zapewniające przewagę w rywalizacji o zamki, element losowości –wilk czy owca, oraz spokojne uprawiana winorośl to nie jedyne nowości- w pudełeczku znajduje się również płócienny woreczek, w którym spokojnie pomieścisz wszystkie kafelki i znacznie ułatwi losowanie!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-05-08 12:41:35