Podziemne Królestwa
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.62
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
21262
Ocena na BGG
5.62/10 na 108 głosy
Nazwa oryginalna
Kings Under Mountains
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Alexey Konnov, Alexey Paltsev, Anatoliy Shklyarov, Trehgrannik
Pudełko zawiera
*4 karty królów
*80 kart jednostek/kopalni
*instrukcja

Opis

Król pod górami może być tylko jeden!

"Podziemne Królestwa" są podzielone! Każda z ras- orkowie, krasnoludy, olbrzymy, oraz gobliny- od niepamiętnych czasów walczą o dominację. Której się to powiedzie? Oto prosta gra karciana od wydawnictwa G3. Dzięki niej, gracze zostają rzuceni w sam środek odwiecznej walki. Nie jako wojownik- a jako sam Władca! Czy za Twoich rządów zapanuje pokój i udowodnisz wszystkim, że to właśnie Twoi pobratymcy są stworzeni do królowania? Czy przeciwnicy zaprzęgną Cię do pracy w kopalni?


"Podziemne Królestwa" to gra dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Celem zabawy jest zebranie jak największej ilości punktów. Zyskujemy je za dominacje w kopalniach. Cel gry prosty, ale czy łatwo go osiągnąć? Rozpoczynając układamy obóz- według wskazówek z instrukcji, oraz dobieramy 6 losowych kart na rękę. Odsłaniamy 4 karty kopali (o nie będziemy walczyć) i możemy rozpoczynać "Podziemne Królestwa"! W swoim ruchu, gracz musi podjąć się jednej z dwóch akcji- np. zdobyć kopalnie- zagrywając karty z ręki przedstawiające członków jego rasy. Jeśli łączna suma jest większa od konkurencji i położona na karcie jako ostatnia- możemy kartę kopali przemieścić w swój obszar gry. Uwaga! Natychmiast uzupełniamy karty kopalni! Zdobyta karta daje nam punkty zwycięstwa... tylko jeśli w kopalni są pracownicy- i to jest druga akcja- Zatrudnianie robotników. Polega to na zagrywaniu kart nie z naszej rasy na posiadaną już kartę kopalni. Na koniec rundy uzupełniamy "rękę kart" dobierając karty ze stosu, lub obozu.

Przygotowany jesteś na zacięty bój? "Podziemne Królestwa" to świetna propozycja dla grona znajomych- już lubujących się w planszówkach- spora decyzyjność, dynamiczne zarządzanie kartami, sprytny mechanizm punktowania. Nie wystarczy tylko zdobywać! Trzeba zapewnić kopalni siłę roboczą! Za każdą "niezaludnioną" kopalnie otrzymujemy ujemne punkty- warto o tym pamiętać. "Podziemne Królestwa" doskonale nadają się także dla zupełnych nowicjuszy- bardzo proste zasady, klarownie napisana instrukcja... i przede wszystkim- kompaktowe pudełko! Grę można zabrać ze sobą do plecaka i w czasie podróży zachęcać współtowarzyszy do rywalizacje o kopalnie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-05-16 09:17:47