Rycerze i zamki
Pudełko wymiary
12.5 x 19.5 x 4 cm
12.5 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.51
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
walka (Fighting)
średniowiecze (Medieval)
Pozycja na BGG
21726
Ocena na BGG
5.51/10 na 58 głosy
Nazwa oryginalna
Rycerze i Zamki
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Grzegorz Nawara
Nazwa oryginalna
Rycerze i Zamki
Ocena na BGG
5.58
Pozycja na BGG
17214
Poziom trudności
1.60 na 5

Opis

Wyślij swoich rycerzy i zdobądź najwięcej zamków z prostą grą „Rycerze i Zamki”! Średniowieczni rycerze, smoki, zamki i mieczyk to praktycznie cała zawartość pudełeczka, a spodoba się wszystkim chłopakom rozpoczynającym przygodę z grami planszowymi i karcianymi.

Proste zasady. Każdy z uczestników gry „Rycerze i Zamki” otrzymuje talię takich samych kart (różniących się kolorami). Płytki z zamkami układamy w zakryty stosik, wierzchnią odkładamy do pudełka (bez podglądania), a najmłodszy gracz otrzymuje kartonowy mieczyk. Z początkiem rundy odsłaniamy jeden zamek ze stosu i kładziemy go na środku (będzie to drewniana, ceglana lub kamienna konstrukcja). Gracze muszą się o ten zamek pojedynkować. Wykładają przed sobą dwie zakryte karty, a kiedy już wszyscy dokonają wyboru, odsłaniamy je. Te same karty (czyli np. smoki u dwóch graczy) znoszą się- te karty odkłada się na stos kart odrzuconych. Z pozostałych wybieramy tę o najwyższym numerze. To właśnie ona podbiła zamek, a kartonik z nim (i punktami) ląduje u właściciela najmocniejszej karty. W razie remisu, wygrywa posiadacz mieczyka. Teraz odsłaniamy kolejny zamek i próbujemy go zdobyć. Mieczyk (po każdej turze) ląduje u posiadacza najniższej liczby punktów.

„Rycerze i Zamki” to przygoda dla 2 do 6 graczy, w bardzo niskiej cenie! Przekonaj się ile emocji może wnieść w życie małych rycerzy ta prosta i przyjemna gra planszowa!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-05-20 16:04:29