Rycerze i zamki
Pudełko wymiary
12.5 x 19.5 x 4 cm
12.5 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Grzegorz Nawara

Opis

Wyślij swoich rycerzy i zdobądź najwięcej zamków z prostą grą „Rycerze i Zamki”! Średniowieczni rycerze, smoki, zamki i mieczyk to praktycznie cała zawartość pudełeczka, a spodoba się wszystkim chłopakom rozpoczynającym przygodę z grami planszowymi i karcianymi.

Proste zasady. Każdy z uczestników gry „Rycerze i Zamki” otrzymuje talię takich samych kart (różniących się kolorami). Płytki z zamkami układamy w zakryty stosik, wierzchnią odkładamy do pudełka (bez podglądania), a najmłodszy gracz otrzymuje kartonowy mieczyk. Z początkiem rundy odsłaniamy jeden zamek ze stosu i kładziemy go na środku (będzie to drewniana, ceglana lub kamienna konstrukcja). Gracze muszą się o ten zamek pojedynkować. Wykładają przed sobą dwie zakryte karty, a kiedy już wszyscy dokonają wyboru, odsłaniamy je. Te same karty (czyli np. smoki u dwóch graczy) znoszą się- te karty odkłada się na stos kart odrzuconych. Z pozostałych wybieramy tę o najwyższym numerze. To właśnie ona podbiła zamek, a kartonik z nim (i punktami) ląduje u właściciela najmocniejszej karty. W razie remisu, wygrywa posiadacz mieczyka. Teraz odsłaniamy kolejny zamek i próbujemy go zdobyć. Mieczyk (po każdej turze) ląduje u posiadacza najniższej liczby punktów.

„Rycerze i Zamki” to przygoda dla 2 do 6 graczy, w bardzo niskiej cenie! Przekonaj się ile emocji może wnieść w życie małych rycerzy ta prosta i przyjemna gra planszowa!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-05-20 16:04:29