Goool!
Pudełko wymiary
20 x 20 x 4.5 cm
20 x 20 x 4.5 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Edycja
1
Rok premiery
2002
Rok wydania
2014
Autor
Corne van Moorsel
Pudełko zawiera
*1 plansza
*10 pionków piłkarzy
*1 kostka
*1 żeton piłki
*3 znaczniki
*1 instrukcja

Opis

Piłkarskie emocje na planszy!


Czy da się przenieść mecz na boisko? Da się! Oto gra „Goool”, prosta, dla dwóch graczy, pełna piłkarskich emocji! Strzelanie goli, bieganie za piłką, podania, przechwyty i własna drużyna! Do boju!

Grę „Goool” rozpoczynamy od rozstawienia zawodników na planszy, według własnej strategii, a trzy czarne znaczniki umieszczamy na torze odliczanych rund i po jednym na tory odliczanych strzelonych bramek. Gracz w swojej turze rzuca kostkami, a uzyskany wynik to liczba pól o ile może przesunąć swojego zawodnika, jak daleko może podać piłkę i jak mocno może ją wykopać do przodu. Należy pamiętać, że jeśli zawodnik dobiegnie do piłki, zyskuje jeden dodatkowy punkt akcji. Zatem wyrzucając 4, możemy podbiec jednym zawodnikiem o dwa pola i dobiec do piłki. Następnie wykopać piłkę o 3 pola (dwa nam zostały z rzutu kostką, a jeden dodatkowy dostaliśmy za przejęcie piłki) tak by w linii prostej trafiła do bramki. Zaznaczamy na torze strzelonego gola i piłkę przekazujemy przeciwnikowi, który zaczyna od środka kolejną rundę.

Prosta gra, a emocje nie do opisania! Wręcz czuć zmęczenie zawodników, radość ze strzelonych bramek i gwar trybun! Mały kartonik w którym mieszczą się elementy sprawia, że „Goool” można rozegrać podczas szkolnej przerwy i zabrać na wycieczkę!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-05-20 16:43:17
gol, gool