Krwiopijca
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.49
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lacerta
Kategorie
gra karciana (Card Game)
rozbudowa miasta (City Building)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
4152
Ocena na BGG
6.49/10 na 1051 głosy
Nazwa oryginalna
Friese's Landlord
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Income)
dociąganie kart (Open Drafting)
wzajemne zniszczenie (Take That)
--------- (Victory Points as a Resource)
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 40 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2014
Autor
Friedemann Friese
Pudełko zawiera
*60 monet
*120 kart
*1 instrukcja

Opis

Chociaż tytuł sugeruje wampiry, Krwiopijca to gra dla 2 do 6 graczy, w której uczestnicy wcielają się we właściciela wynajmującego swoje mieszkania przeróżnym lokatorom. Zadaniem graczy jest wycisnąć z mieszkańców jak największy czynsz, cały czas próbując utrzymać lokatorów- inni uczestnicy będą nam ich podbierać, nasyłać na nich policję, a nawet mordować! Odpieraj konkurencje i reklamuj, że to właśnie TWOJE kamienice są najlepsze (chociaż w rzeczywistości są średniego standardu).

By rozpocząć grę Krwiopijca, każdą talię należy rozdzielić na karty specjalne i karty dociągane, przetasować i ułożyć z nich stosy na środku. Na początku uczestnicy otrzymują po 3 monety i pięć kart Akcji. Krwiopijca w swojej turze w pierwszej kolejności sprawdza swoje mieszkania (oczywiście w pierwszej turze ten ruch pomijamy, bo nic jeszcze nie zbudowaliśmy ), czy aby mieszkańcy nie wchodzą ze sobą w konflikt, czy dzielnicy nie zamieszkali Skłotersi (chuligani). To właśnie na początku tej fazy, gracz jeśli trafił wcześniej do więzienia może wpłacić kaucję i grać dalej (również pomijane w pierwszej turze). Jeśli obchód po kamienicach został zakończony, następuje faza zagrywania kart. Gracz może rozbudowywać kamienicę, wprowadzać nowych lokatorów lub wykorzystać akcję (wysłać innego gracza do więzienia itp.) Zagrywamy tyle kart ile chcemy i w takiej kolejności jaka nam odpowiada. Żeby zbudować kamienice zagrywamy kartę z ręki rewersem do góry i kładziemy ją przed sobą (jedna kamienica może składać się od 1 do 5 kart i musi być zwieńczona dachem). Każde piętro to jedno mieszkanie i możemy wprowadzić do niego lokatora (uważajcie jakich lokatorów przyjmujecie, bo ma to wpływ na całą kamienice!) Inną opcją jest zagranie przez gracza karty akcji- zamordowanie kogoś itp. Pamiętajmy, że każdy rodzaj karty (mieszkania, lokatorów i akcje) możemy zagrywać zarówno na siebie jak i na innych uczestników! Po zakończeniu swojej tury zbieramy czynsz. Każdy lokator płaci odpowiednią sumę, dodatkowo za puste mieszkania otrzymujesz 1 monetę.Za zarobione pieniądze możesz kupować karty ze stosu dociągania. Jeśli skończy się cała talia i nie będzie można już dokupić kart, każdy z graczy przeprowadza finalną turę. Podliczamy pieniądze i wygrywa najbogatszy!

Krwiopijca to szybka gierka ekonomiczna z silnym nastawieniem na konkurencyjność miedzy graczami! Przekonaj, że to właśnie Twoje mieszkania są najlepsze, wysyłaj „niekorzystnych lokatorów” do sąsiadów, a sam zbieraj jak największe zyski ze swoich kamienic! Zarabiaj nie dając się zamknąć w więzieniu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-03 17:20:01