Bang! Dodge City! (edycja polska)
Pudełko wymiary
14 x 19 x 3 cm
14 x 19 x 3 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 45 do 60 min.
Edycja
1
Rok premiery
2004
Rok wydania
2015
Autor
Emiliano Sciarra
Pudełko zawiera
* 15 kart postaci
* 8 kart ról
* 40 kart gry
* 1 karta pomocy
* 1 plansza gracza
* 4 żetony kul
* instrukcja
Jest to dodatek do serii Bang

Opis

Legendarne miasto Dzikiego Zachodu!

Oto "Dodge City" dodatek do gry imprezowej "Bang!". Tym razem rzuceni w wir słonecznych pojedynków rewolwerowych trafiamy w samo serce bezprawia. Czy odwieczne rządy bandytów w "Dodge City" będą trwały bez końca? Czy Szeryf i jego zastępcy zaprowadzą porządek? Kto otrzyma kulkę, a komu dane będzie odjechać na swym rumaku, w stronę zachodzącego słońca? Zadanie nie jest proste- chwila nieuwagi i "Bang!" osoba, której ufałeś okazuje się przestępcą!

Co zmienia "Dodge City"? Po pierwsze- i chyba najważniejsze- zwiększa się ilość osób. W podstawowej wersji gry "Bang!" możemy zasiąść w gronie cztero- lub siedmioosobowym. Z rozszerzeniem limit zwiększony jest do 3 lub 8 osób. Wiąże się to również ze zwiększeniem liczby kart Postaci i Ról! Nowy renegat, będzie mógł przyjąć tożsamość mieszkańców "Dodge City". Przystosowali się oni do życia w mieście bezprawia- ich umiejętności są przydatne w trudnych warunkach- żadna z nich nie występuje w podstawowej wersji! Dodatkową nowością są karty z zieloną ramką. Wystawiamy je przed siebie i możemy z nich skorzystać w następnej turze (po czym je odrzucamy!).

Zmęczony po całym dniu na słonecznym zachodzie? Zasiądź w osławionych saloonach "Dodge City"! Tylko dobrze dobierz towarzystwo! Nigdy nie wiadomo czyją twarz skrywa szerokie rondo kapelusza, ani czy podane Ci piwo jest z wdzięczności czy zawiści! Jesteś fanem gry "Bang!"? "Dodge City" jest dla Ciebie- nowe możliwości, większe grono znajomych, bandyci, strzelaniny!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-22 15:39:28