Piłka w grze!
Pudełko wymiary
13.5 x 13.5 x 4 cm
13.5 x 13.5 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
5.4
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
FoxGames
Kategorie
gra karciana (Card Game)
sport (Sports)
Pozycja na BGG
23025
Ocena na BGG
5.4/10 na 174 głosy
Nazwa oryginalna
Goal
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 15 do 15 min.
Edycja
1
Rok premiery
2000
Rok wydania
2013
Autor
Marco Maggi
Nazwa oryginalna
Goal
Ocena na BGG
5.46
Pozycja na BGG
18743
Poziom trudności
1.11 na 5
Pudełko zawiera
* 1 plansza boiska
* 2 karty drużyn
* 4 karty ustawienia drużyny
* 96 kart akcji
* 6 kart taktyki
* 10 znaczników goli
* 1 żeton piłki
* 1 instrukcja

Opis

Mecz zależy od trenera!

„Piłka w grze” to piłkarskie emocje dla każdego fana footballu! W tej dwuosobowej grze wcielamy się w rolę trenera drużyny, którego zadaniem będzie takie dobranie strategii, by oczywiście wygrać mecz. Proste? Zasady na pewno, natomiast zadanie, nie bardzo! Co przygotuje drużyna przeciwna? Zagra z lewej flanki? Czy będzie grała raczej defensywnie? Wykaż się dedukcją i obserwuj zmieniającą się sytuację na planszy. Niech rozpocznie się mecz, „Piłka w grze!”!

Przygotowanie partii polega na złożeniu niewielkiej planszy i podzieleniu obszernej talii na pól. Żetony zdobytych punktów kładziemy w zasięgu, a żeton piłki na środku boiska. Gracze wybierają drużynę i dobierają z talii pierwszej połowy po 5 kart. Gotowi? „Piłka w grze!”. W swojej turze gracz wybiera jedną z kart na ręku- przedstawiają one taktyki (pomarańczowa strona to atak, niebieska to obrona)- i kładzie przed sobą. Trener drużyny przeciwnej musi odpowiednio zareagować- wyłożyć kartę z ręki zapobiegającą ofensywnemu zagraniu, np. „Atak lewą flanką”, zniwelujemy „Obrona prawej strony” itp. Jeśli nie mamy odpowiedniej karty, przeciwnik strzela nam gola. Ale uwaga! Można zagrać w takim przypadku „faul taktyczny”- pozwalający zapobiec jakiejkolwiek akcji- tylko ostrożnie, jeśli będzie to w polu naszej bramki, skończy się rzutem karnym dla przeciwnika. Warto ryzykować? Ty jesteś trenerem- zdecyduj!

„Piłka w grze!” to mała gra, pełna wielkich emocji! Przygotuj się na dryblingi, ataki skrzydłami, faule i wrzask trybun po strzelonej bramce. Zagraj z przeciwnikiem w szkole, w podróży, czy w przerwie telewizyjnej transmisji meczu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-25 16:18:42