Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec- Jeszcze więcej budynków
Pudełko wymiary
13 x 18 x 4 cm
13 x 18 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.34
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lacerta
Kategorie
zwierzęta (Animals)
rolnictwo (Farming)
Pozycja na BGG
393
Ocena na BGG
7.34/10 na 13745 głosy
Nazwa oryginalna
Agricola: All Creatures Big and Small
Mechaniki
--------- (Automatic Resource Growth)
zarządzanie obszarami (Enclosure)
--------- (Increase Value of Unchosen Resources)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
zmienna kolejność w turze (Turn Order: Claim Action)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 25 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2015
Autor
Uwe Rosenberg
Pudełko zawiera
* 2 rozszerzenia gospodarstwa - z czego jedno zapasowe
* 54 żetony budynków specjalnych
* 2 żetony Szopa (na odwrocie: Obora) - z czego jeden zapasowy
* 1 instrukcja
Jest to dodatek do serii Agricola

Opis

Duża Agricola w małym wydaniu!

"Chłopi i ich zwierzyniec" to miniaturowa wersja popularnej gry ekonomicznej Uwe Rosenberga. Gracze dostają możliwość stworzenia swojej hodowli zwierząt, a komu uda sie zrobić najbardziej wartościową (w punkty) farmę zostaje zwycięzcą. Ilość osób zostaje zmniejszona do dwóch, a elementy, ograniczają się wyłącznie do produkcji pastwisk i zwierząt (pominięty został wątek uprawy roli i żywienia pracowników). Co najważniejsze- skurczony zostaje czas rozgrywki- zamyka się zaledwie w 30 minutach! Przyjemność z gry taka sama, ale w bardziej kompaktowej wersji!

"Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec. Jeszcze więcej budynków" to dodatek właśnie do tej małej wersji bestsellera! A właściwie dwa rozszerzenia zawarte w jednym pudełeczku. Co wnoszą? Przede wszystkim- ogrom możliwości. "Chłopi i ich zwierzyniec. Jeszcze więcej budynków" zapewniają dwa komplety różnorodnych budowli. Oczywiście poza tymi z podstawowej wersji, z całej puli dobieramy losowo tylko cztery z nich. To w zupełności wystarczy by niesamowicie poprawić regrywalność- 4 z 54? Na każdą partię, inny zestaw. Wchodzą budynki punktujące wysoko, budynki "aglomeracyjne"- takie, które musimy umieszczać w sąsiedztwie innych budynków, lub takie które dają ciekawe specjalne zdolności- ale nie mogą być umieszczane przy lesie!

Na każdy dodatek 27 różnych budynków specjalnych! "Jeszcze więcej budynków" to obowiązkowe rozszerzenie dla fanów gry "Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec"! Zagrasz raz w rozbudowaną wersję, już nigdy nie usiądziesz do "gołej" podstawki. Nie wierzysz? Spróbuj! "Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec. Jeszcze więcej budynków" oferuje również wariant zaawansowany- z każdego minidodatku dobieramy po 4 budynki- co daje na rozgrywkę możliwość wybudowania aż 8 budynków! Czy będą pomocne? Lepiej budować? Czy zostać przy hodowli? Sprawdź koniecznie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-28 18:02:46