Przebiegłe Wielbłądy
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
7.06
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lucrum Games
Kategorie
Zwierzęta (Animals)
Kości (Dice)
Wyścigi (Racing)
Pozycja na BGG
423
Ocena na BGG
7.06/10 na 19552 głosy
Nazwa oryginalna
Camel Up
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Notice: Undefined offset: 2945 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 Notice: Undefined offset: 2945 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 ()
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
zakładanie się (Betting/Wagering)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Steffen Bogen
Pudełko zawiera
*1 plansza
*5 drewnianych wielbłądów
*1 piramida
*5 drewnianych kości
*40 kart do obstawiania
*8 żetonów pustyni
*15 żetonów etapów
*5 żetonów piramidy
*20 kart z pieniędzmi
*50 monet
*1 znacznik gracza rozpoczynającego
*instrukcja (DE/EN)
Jest to samodzielna gra do serii Przebiegłe Wielbłądy

Opis

Do biegu, gotowi… GARB!

Takiego wyścigu jeszcze nie było! Przebiegłe Wielbłądy to emocjonująca gra rodzinna, w której na naszych oczach rozstrzygnie się karkołomny bieg wokół piramidy. Laureat prestiżowej nagrody „Spiel des Jahres 2014” zapewni dobrą zabawę dla drużyny założonej aż z 8 osób!

Celem gry Przebiegłe Wielbłądy jest zgromadzenie jak największego majątku. By wygrać gracze będą szacować i obstawiać przebieg wyścigów. Na początku rzut kostkami określa startowe pozycje wielbłądów. Każdy uczestnik otrzymuje swój żeton pustyni/oazy i talię 5 kart typowania. W swojej turze gracz może podjąć następujące akcje: Zyskać jedną pewną monetę i poruszyć piramidą- mechanizm piramidy wyrzuci jedną kostkę, która poruszy zwierzaka w danym kolorze o odpowiednią liczbą oczek (pamiętajmy, że wielbłądy wchodzą jeden na drugi, oraz poruszają się wspólnie, jeśli z piramidy wyleci kostka w kolorze garbusa ze spodu kolumny!). Drugą akcją jest obstawienie zwycięzcy lub największego przegranego. W tym celu wybieramy kartę typowania w danym kolorze i umieszczamy na polach pucharu lub porażki. Kto pierwszy poprawnie wytypuje otrzymuje główna nagrodę! Możemy też zarobić obstawiając poszczególne etapy wyścigu W tym celu pobieramy odpowiedni żeton leżący na planszy. Pamiętajmy, że za każdą pomyłkę płacimy karę! Mamy też wpływ na przebieg wyścigu. Każdy gracz otrzymał żeton pustyni/oazy. W swojej turze może umieścić go na dowolnym polu (stroną oazy lub pustyni). Każdy zwierzak który nań wejdzie cofa się lub przyspiesza o jedno pole!

Przebiegłe Wielbłądy pędzą, aż wzbija się kurz! Trybuny szaleją, a bukmacherom rumienieją twarze. Kto zbije Fortune na ambitnych zwierzakach? Mnóstwo śmiechu i zabawy, szybkie decyzje, proste zasady- Przebiegłe Wielbłądy to idealna gra rodzinna i imprezowa. Przeżyj emocje związane z wyścigiem i spójrz jak na pozór spokojnie zwierzęta przepychają się do mety!

Nagrody i wyróżnienia

  • Spiel des Jahres - gra roku (Niemcy)
    Spiel des Jahres - gra roku (Niemcy) (Spiel des Jahres - gra roku)
    2014 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-31 12:22:02