Chrum Chrum
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 2 cm
9.5 x 12 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.44
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
Pozycja na BGG
22759
Ocena na BGG
5.44/10 na 64 głosy
Nazwa oryginalna
Oink!
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Inon Kohn
Pudełko zawiera
*90 kart
*instrukcja

Opis

Nie podrzucaj nikomu świni!

Zgarnij ją dla siebie i wygraj! „Chrum, Chrum!” to sympatyczna gra karciana na 2 do 6 osób oprawiona grafikami przeuroczych zwierząt. Dynamiczna rozgrywka, szybkie partie i proste zasady sprawiają, że gra doskonale sprawdza się wśród dzieciaków!

Na czym polega rozgrywka w „Chrum, Chrum!”? Każdemu z graczy rozdajemy z całej talii po tyle samo kart. W każdej rundzie uczestnicy po kolei wykładają karty na środek stołu układając je w jeden stos. Ważne jest to, by zwracać uwagę na kartę którą już poprzednik wyłożył, oraz szybko zorientować się jaką kartę wykładamy my, ponieważ jeśli suma karty leżącej na środku i karty aktualnie wyłożonej daje 7, należy szybko klepnąć ręką w stos i krzyknąć „chrum, chrum!”. Kto zrobi to pierwszy zgarnia karty, a wygrywa osoba z największą liczbą kart! Karty możemy wygrać jeszcze na dwa sposoby! Jeśli na stosie pojawi się świnka bo jej wartość jest równa 7. Oraz gdy poprzednia karta i karta wykładana to jest to samo zwierzę! W trzecim przypadku, należy uważać, ponieważ nie krzyczymy „chrum, chrum!” tylko wydajemy dźwięk zdublowanego zwierzątka! Nie daj się zmylić bo za pomyłki będziesz udawał mapkę!

Proste! Przyjemne! Mnóstwo śmiechu! Przyglądaj się znajomym kwaczącym, meczącym, muczącym lub wykaż się refleksem i sam zgarniaj karty! Dynamiczna gra dla młodych sympatyków planszówek! Przyjemne zwierzaki, mnóstwo zabawy, powtórka z dodawania i „chrum, chrum!”

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-07-31 14:53:39