nieMundialito
Pudełko wymiary
24 x 24 x 6 cm
24 x 24 x 6 cm
Waga około
0.7 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bakumi
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 1 do 6 osób
Czas gry
od 20 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Pudełko zawiera
*5 plansz - 4 fazy grupowej i 1 do rozgrywki pucharowej
*dwie talie kart - 44 karty meczowe, 44 karty drużyn oraz 2 karty dodatkowe
*żetony punktowe i bramkowe
*3 wyjątkowe kostki
*instrukcja gry

Opis

Miło pokopać piłkę z kumplami. A jeszcze lepiej przeprowadzić Mistrzostwa Świata! Teraz dzięki grze planszowej „Mundialito” piłkarskie emocje sięgną zenitu nawet w deszczowe dni!

„Mundialito” to gra przeznaczona dla 1 do 6 osób, wcielających się w menagerów swoich ulubionych drużyn piłkarskich. Sprawdź kto sięgnie po mistrzostwo! A może pod Twoimi skrzydłami reprezentacja Polski wróci do kraju z pucharem? Planszę do rozgrywki pucharowej rozstawiamy na środku, a przetasowaną talię kart meczowych obok niej. Każdy gracz dobiera/losuje drużyny i już jesteśmy gotowi do mistrzostw. Niech rozpocznie się „Mundialito”! W turze jeden z uczestników dobiera kartę meczową, sprawdza ich treść i wykłada na planszę odpowiednie zespoły. Gracz posiadający daną drużynę rzuca odpowiednią kostką (każda kostka ma inny kolor i symbolizuje inną siłę zespołu). Wynik rzutu będzie oznaczał ilość bramek zdobytych przez daną reprezentację. To samo robi właściciel drużyny przeciwnej. Po obu rzutach mecz jest rozstrzygnięty, przegrany odpada, natomiast zwycięzca przechodzi dalej. Turniej toczy się do momentu gdy na planszy zostanie tylko jeden zespół. To właśnie ten ostatni zdobywa Puchar Mistrzostw Świata, a właściciel wygrywa grę „Mundialito”!

Obowiązkowy tytuł dla każdego prawdziwego kibica! Poczuj gorące piłkarskie emocje rozgrywając „Mundialito” z rodziną i przyjaciółmi! Możliwy jest też wariant rozegrania Mistrzostw Świata od faz grupowych! Sprawdź czy ulubiona drużyna pod Twoim okiem wyjdzie z grupy!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-01 13:21:57