Niebezpieczna Wyprawa
Pudełko wymiary
20 x 20 x 6 cm
20 x 20 x 6 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
5.99
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
FoxGames
Kategorie
blef (Bluffing)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
7859
Ocena na BGG
5.99/10 na 662 głosy
Nazwa oryginalna
Ciao, Ciao...
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
1997
Rok wydania
2014
Autor
Alex Randolph

Opis

Tropikalna dżungla, dzikie plemiona, eksploracja świątyń oraz groźne krokodyle to esencja „Niebezpiecznej Wyprawy”… a właśnie, że nie!

To nie jest kolejna gra przygodowa dla najmłodszych! To niesamowicie pomysłowa gra blefu dla wszystkich fanów planszówkowych- dobra na każdą okazję.

Podczas „Niebezpiecznej Wyprawy” gracze wcielają się w poszukiwaczy, próbujących przebyć chybotliwy most. Przygotowanie rozgrywki jest tak proste jak zasady- należy wyjąć z pudełka i pogrupować pionki według koloru, następnie rozdać je graczom. Fantastycznym rozwiązaniem jest pudełko- poza przechowywaniem elementów, służy również jako trójwymiarowa plansza przedstawiająca wiszący nad przepaścią most. Grę wygrywa osoba, która pierwsza przeprawi na druga stronę wąwozu 3 pionki swojego koloru. Jak to zrobić? Każdy ustawia po jednym pionku na pierwszej desce mostu. W swojej turze gracze rzucają kostką- tak by przeciwnicy nie widzieli wyniku. Obwieszczają wszystkim co pokazała kostka- oczywiście możemy kłamać (a jak wypadnie „x” to nawet musimy!)! Jeśli wszyscy zaakceptują wynik przesuwamy swojego pionka o tyle desek na moście. Jeśli ktoś nas „sprawdzi” to: albo wynik się zgadza z tym co mówiliśmy- mamy prawo zepchnąć przeciwnika z mostu, albo przyłapano nas na kłamstwie i my zostaniemy z mostu zepchnięci. Za każdym razem, gdy nasz kolor wyląduje w przepaści, mamy prawo ustawić kolejnego naszego śmiałka na starcie.

Niesamowity pomysł z fizycznym spychaniem pionków sprawia, że gra „Niebezpieczna Wyprawa” dostarcza wiele radosnych chwil, czyniąc z niej naprawdę świetną przygodę! Sprawdź sam, że podczas przeprawy po chybotliwym moście- nie dzikie plemiona, nie dżungla i nie krokodyle są zagrożeniem, a ludzie biegnący obok Ciebie!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-01 18:44:13