Time’s Up! - Party
Pudełko wymiary
14 x 15 x 7.5 cm
14 x 15 x 7.5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
7.53
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
1534
Ocena na BGG
7.53/10 na 1528 głosy
Nazwa oryginalna
Time's Up! Edición Amarilla
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
--------- (Communication Limits)
pamięć (Memory)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 4 do 12 osób
Czas gry
od 35 do 50 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Peter Sarrett
Ocena na BGG
7.50
Pozycja na BGG
1552
Poziom trudności
1.09 na 5
Pudełko zawiera
*instrukcja
*woreczek
*klepsydra
*220 kart
*notes do zapisywania wyników
*książeczka z informacjami o słynnych osobach występujących na kartach
Jest to samodzielna gra do serii Time's Up

Opis

Impreza na całego!

Oto drugie wydanie jednej z najlepszych party game. "Time's Up: Celebrity 1" jest zarówno podstawową wersją gry, jak i rozszerzeniem dla niebieskiej wersji "Time's Up". Żadna z postaci nie jest powtórzona- wszystkie są na podobnym poziomie trudności, a zasady nie zostają zmienione. Pamiętasz pełne śmiechu chwile przy elektryzującej grze "Time's Up"? Z wersją "Celebrity 1" możesz odświeżyć te rozgrywki (lub zacząć coś zupełnie nowego!).

Do zabawy potrzebujemy przynajmniej czterech osób- podzielonych na drużyny (wiek, co najmniej 12 lat). "Time's Up: Celebrity 1" to gra kalamburowata, więc wygra ten zespół, który w ciągu 30 sekund rozpozna więcej haseł. Jakich? Otóż karty przedstawiają znane osobistości- ze świata pop kultury (Madonna), filmu (Jessica Alba), literatury (Gombrowicz), sportu (Jacek Gmoch), postacie realne (Karol Wojtyła), jak i fikcyjne (Hulk). Przemieszanie i oryginalność haseł sprawia, że wszyscy mają równe szanse- niewielka ilość osób może pochwalić się znajomością (lub zwyczajnym kojarzeniem) nazwiska! Ale to urok gry "Time's Up: Celebrity 1"! Masz 30 sekund i musisz poradzić sobie z danym hasłem :) Podobnie jak w niebieskiej wersji, rozgrywka dzieli się na 3 rundy. W pierwszym opowiadamy o postaci dowolnie, w drugiej możemy używać tylko jednego słowa, w trzeciej należy ją bezgłośnie pokazać. 

"Time's Up: Celebrity 1" zapewnia bardzo dużą regrywalność- 30 sekund to wcale nie jest dużo czasu, a nazwisk na kartach jest ogrom! Dodatkowo- gra wymaga skupienia przez całą rozgrywkę (nie tylko w swojej rundzie!), bo istnieje spora szansa, że w późniejszych rundach dostaniemy hasło drużyny przeciwnej! A jeśli go nie znamy? Warto zapamiętywać w jaki sposób przedstawili je w poprzednich rundach- może to nam znacznie ułatwić! Doskonała zabawa w gronie znajomych, czy rodziny! Bez "Time's Up: Celebrity 1" nie ma imprezy!  

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-16 19:44:39
times up!, times up,,Time's Up, Time's Up: Celebrity 1, Time’s Up: Celebrity 1