7 Ronin
Pudełko wymiary
15 x 24 x 4 cm
15 x 24 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
średniowiecze (Medieval)
Pozycja na BGG
3514
Ocena na BGG
6.94/10 na 883 głosy
Nazwa oryginalna
7 Ronin
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
ukryte informacje (Secret Unit Deployment)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 15 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Marek Mydel, Piotr Stankiewicz
Pudełko zawiera
* 1 plansza wioski
* 2 plansze planowania
* 2 zasłonki graczy
* 7 kafelków roninów
* 50 drewnianych znaczników ninja
* 7 znaczników roninów
* 2 znaczniki kapliczki
* instrukcja

Opis

Klan ninja zagraża bezbronnej wiosce!

Czy mieszkańcy są skazani na klęskę? Nie! Naprzeciw miażdżącej przewadze liczebnej czarnych wojowników staje 7 legendarnych samurajów! Czy tylko 7 Roninów ma szanse? Czy ninja zdążą ograbić wioskę nim przyjdzie zima i odcięta będzie droga powrotna?

„7 Ronin” to dwuosobowa gra strategiczna, w której jeden gracz wciela się w naczelnika klanu agresorów, a drugi stara się udaremnić jego plan bohaterskimi 7 roninami. Gracze otrzymują znaczniki swoich wojowników oraz kartę planowania i przesłonkę. Planszę przedstawiającą miasto podzielone na 9 dzielnic kładziemy na środku. Tura gry dzieli się na poszczególne fazy. Pierwszą z nich jest Faza Planowania. Każdy gracz, z przesłonką rozmieszcza swoich wojowników na planie miasta następnie odsłaniając przesłonkę „na trzy, cztery..” gracze przenoszą pionki z planszy planowania na plansze miasta głównego (ninja mają ograniczenia liczebne przy rozmieszczaniu, natomiast jeden ronin może stać na jednym polu!). Teraz gracze rozpatrują zdolności specjalne 7 roninów (przeważnie ronin stojący w pustej dzielnicy może wykonać akcję- np. strzelić z łuku). Kolejną fazą są walki. Jeśli na polu z roninem znajdują się ninja ich pionki zmieniają się w znaczniki ran i przenoszone są na kartę obrażeń odpowiedniego ronina. Jeśli znaczników jest tyle co ran, ronin umiera i nie bierze się go pod uwagę w dalszej rozgrywce! Po pojedynkach ninja stojący w pustych dzielnicach mogą rozpatrzyć jej zasadę specjalną (czyli np. strzelić do ronina w sąsiedniej dzielnicy). Zwycięża gracz który zabije wszystkich wrogich wojowników, zostanie zajętych przynajmniej 5 dzielnic (wygrana ninja), lub po rozegraniu 8 rundy nikt nie ogłosił zwycięstwa (wygrana roninów).

„7 ronin” to pięknie wykonana gra, z mnóstwem elementów solidnej roboty. Klimat jak najbardziej dla chłopców (- wojna, samuraje, ninja, legendy! ) przy którym odnajdą się także dziewczyny! Świetny element planowania, strachu przed poczynaniami przeciwnika i wiecznie pokerowa twarz nie zdradzająca poczucia świetnej zabawy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-21 13:08:05