Ewolucja: Rozszerzenie
Pudełko wymiary
9.5 x 12 x 3 cm
9.5 x 12 x 3 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.74
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
kości (Dice)
środowisko naturalne (Environmental)
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
Ocena na BGG
6.74/10 na 82 głosy
Nazwa oryginalna
Ewolucja: Pochodzenie gatunków – Rozszerzenie
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 45 do 120 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2022
Autor
Dmitry Knorre
Nazwa oryginalna
Ewolucja: Pochodzenie gatunków – Rozszerzenie
Ocena na BGG
6.74
Poziom trudności
3.00 na 5
Pudełko zawiera
*100 kart
*8 separatorów kontynentów
*3 karty kontynentów
*47 znaczników
*3 kości
*instrukcja
Jest to dodatek do serii Ewolucja

Opis

3 dodatki w jednym pudełku!

Przed nami trudne zadanie- poprowadzić swój gatunek. "Ewolucja" punktuje te przystosowane do zagrożeń ze strony środowiska, najedzone i sprawne. Tak też będzie tym razem! Z jedną różnicą, że będzie jeszcze różnorodniej! "Ewolucja: Rozszerzenie" wprowadza do gry sporą ilość elementów- kostki, nowe karty, mapy kontynentów- a nasz malutki gatuneczek musi je wykorzystać, przeżyć i zwyciężyć!

Pierwsza nowością, którą zapewnia "Ewolucja: Rozszerzenie" jest dodatek "Przestworza". Nasze stworzonka będą mogły uciec przed drapieżnikami w powietrze (kto nie chciałby mieć latającej świnki?), przeprowadzić zasadzkę i zjeść przedstawiciela innego gatunku podczas fazy pożywienia (poza kolejnością!)... Dodatek jest niewielki (a jednocześnie jak duży!)- otrzymujemy karty cech, które należy wtasować do kart z podstawki! Resztę niech zdziała natura (i Wasza wyobraźnia!)!

Druga nowość, wprowadzona przez "Ewolucja: Rozszerzenie", to "Dzień Darwina". Tym razem cechy są tylko trzy. Wataha- pozwoli atakować w grupie, co znacznie zwiększa szansę gatunku na przeżycie, Odporność- nasze osobniki stają się niepodatne na czynniki zewnętrzne (często podrzucane przez innych graczy- pasożyty, nowotwory i przywry), oraz Kleptoplastia- pozwalająca wyżywić się żetonami pożywienia w liczbie o dwa mniejszej niż jest to wymagane! Minidodatek- ale za to bardzo ciekawy!

Trzecia rzecz niespotykana w podstawce- to "Kontynenty"! "Ewolucja: Rozszerzenie" sprawia, że mamy obraz, gdzie żyje nasz gatunek. To nie wszystko! Możemy migrować, uciekać przed drapieżnikami, oraz zasiedlać nowe terytoria! Oczywiści z zachowaniem podstawowych zasad np. do oceanu nie wejdzie osobnik nie umiejący pływać. 

Zupełnie nowe spojrzenie na "Ewolucję". Przerobiłeś podstawową wersję? Teraz masz do dyspozycji praktycznie wszystko- zawładnij morzami, poleć w przestworza, uodpornij się na pasożyty! Ciekawostką mechaniczną jest to, że jedno pudełeczko "Ewolucja: Rozszerzenie" wystarczy by wzbogacić aż dwie podstawki (co wiąże się ze zwiększoną liczbą graczy!). Kontynenty stoją przed Twoim gatunkiem otworem!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-22 16:26:39