Cluedo Shuffle
Pudełko wymiary
8 x 11.5 x 4.5 cm
8 x 11.5 x 4.5 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Cartamundi
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok wydania
2014
Pudełko zawiera
*88 kart
*instrukcja
*bezpłatna aplikacja Shuffle do pobrania

Opis

Przednia zabawa w detektywów!

Popełniono zbrodnie, rozkładamy planszę, ustawiamy pionki i…..a nie! „Cluedo Shuffle” to klasyczna gra, pełna emocji, oparta o dedukcje i śledztwo w świetnym klimacie, ale pozbawiona tej ogromnej planszy! Tutaj operujemy na samych kartach, przez co legendarną grę można zabierać ze sobą wszędzie- na biwaki, do szkoły, na imprezy.

Zasady są niezmienne. To wciąż klasyczne Cluedo, z tą różnicą, że w wersji Shuffle miejsca zbrodni, podejrzani i przedmioty to karty! Gotowi na detektywistyczną przygodę? Losujemy po jednej karcie ze wszystkich trzech talii i bez podglądania układamy je na środku, przykrywając kartą „ZBRODNIA”. Pozostałe karty tasujemy ze sobą i rozdajemy uczestnikom zabawy. Celem „Cluedo Shuffle” jest wydedukowanie (lub po prostu zgadnięcie ) jakie karty skrywa zbrodnia. Jak to zrobić? Badając sprawę. Kierujemy nasze podejrzenia do jednego z uczestników. Np. „Myślę, że zbrodnie popełniła Weronika, używając do tego liny.” Jeśli osoba „przepytywana” posiada kartę „Weronika”, lub „lina” pokazuje ją śledczemu. (uwaga! W przypadku posiadania dwóch kart, pokazujemy tylko jedną z nich!!!). Gra przebiega do momentu, aż jeden z detektywów oświadczy, że zna wszystkie trzy elementy zbrodni! (jeśli mu się udało, gra się kończy, jeśli nie- odpada on z rozgrywki, dając szansę innym, na zbadanie sprawy!)

„Cluedo Shuffle” to nie tylko klasyczna zabawa! Seria Shuffle oferuje również darmową aplikację, w tym przypadku zupełnie odwracającą zasady gry! Teraz tablet/iphone będą pełnili rolę śledczych, a nam przypadnie rola podejrzanych! Operuj kartami tak by zmylić detektywów! W końcu na 100% jesteś niewinny!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-08-25 14:41:56